Hasta La Vista Cup

Podstawowe informacje

Data:19 - 20.10.2019
Miejscowość:Wrocław
Kraj:Polska
Typ turnieju:Turniej klasyfikowany

Komunikat organizacyjny

Ogólnopolski Turniej Badmintona Seniorów HASTA LA VISTA CUP 2019

1. CELE:
• Popularyzacja badmintona
• Integracja środowiska Seniorów
• Propagowanie aktywnego wypoczynku

2. ORGANIZATOR:
Centrum Sportowe Hasta La Vista

Osoba odpowiedzialna za organizację turnieju:
Małgorzata Janiaczyk, Tel. 661490411, mail: [email protected]

3. TERMIN:
19-20.10.2019

4. MIEJSCE:
Centrum Sportowe Hasta la Vista we Wrocławiu
Ul. Góralska 5, Wrocław

Liczba boisk: 11

5. PROGRAM:
• sobota godz. 9:00 - rozpoczęcie gier zgodnie z planem zamieszczonym na witrynie internetowej http://eBadminton.com.pl/.
• niedziela godz. 9:00 - ewentualne dokończenie gier

6. KATEGORIE WIEKOWE:
• gr.0 kobiety (25+) ur. w 1993 i starsze
• gr.0 mężczyźni (30+) ur. w 1988 i starsi
• gr.1 (35+) kobiety i mężczyźni ur. 1979-1983
• gr.2 (40+) kobiety i mężczyźni ur. 1974-1978
• gr.3 (45+) kobiety i mężczyźni ur. 1969-1973
• gr.4 (50+) kobiety i mężczyźni ur. 1964-1968
• gr.5 (55+) kobiety i mężczyźni ur. 1959-1963
• gr.6 (60+) kobiety i mężczyźni ur. 1954-1958
• gr.7 (65+) kobiety i mężczyźni ur. 1949-1953
• gr.8 (70+) kobiety i mężczyźni ur. 1944-1948
• gr.9 (75+) kobiety i mężczyźni ur. 1939-1943
• gr.10 (80+) kobiety i mężczyźni ur. do 31.12.1938

7. SYSTEM ROZGRYWEK:
a. grupowo-pucharowy trójkowy we wszystkich grach;
b. turniej rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (pojedyncza mężczyzn, pojedyncza kobiet, podwójna mężczyzn, podwójna kobiet, mieszana) w każdej kategorii wiekowej przy minimalnej liczbie 3 zgłoszeń. Przy liczbie zgłoszeń mniejszej niż 3 zawodnicy zostają automatycznie przepisani do grupy młodszej;
c. zawodnik może grać maksymalnie w 2 rodzajach gier, ale nie w 2 kategoriach wiekowych tego samego rodzaju gry;
d. zawodnik starszy może grać w kategorii młodszej;
e. rozstawianie wg Regulaminu Seniorów Badmintona i zgodnie z aktualną ogólnopolską listą klasyfikacyjną seniorów;
f. kobiety mogą grać w trzech grach;
g. będą rozgrywane mecze o trzecie miejsce.

8. WARUNKI UCZESTNICTWA:
a. data urodzenia zgodna z pkt. 6;
b. terminowe zgłoszenie do gier;
c. opłacenie wpisowego: 35 zł za grę pojedynczą, 35 zł za grę podwójną od zawodnika;
d. zawodnicy biorą udział w turnieju na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności na ewentualne kontuzje, urazy, uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w turnieju.
e. posiadanie przepisowego sprzętu (w tym lotek) i ubioru sportowego.

9. ZGŁOSZENIA DO GIER:
a. zgłoszenia do wszystkich gier należy składać na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na witrynie internetowej http://eBadminton.com.pl/.
b. zawodnicy zgłaszający się do turnieju są obowiązani podać:
• imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj gry, partnerów do gier podwójnych;
• oraz ewentualnie mogą podać: deklarację gry w młodszej kategorii wiekowej, wniosek o dodatkowe rozstawienie bezklubowe, inne informacje (np. numer telefonu).

10. TERMIN ZGŁOSZEŃ DO GIER:
15.10.2019 (wtorek) godz. 22:00

11. PUBLIKACJA LOSOWANIA I PLANU GIER:
17.10.2019 (czwartek) godz. 12:00

12. SĘDZIA GŁÓWNY:
Zbigniew Goldwasser nr rejestracyjny sędziego 120 email : [email protected] , Tel : 606-245-170

13. WYNIKI TURNIEJU:
wliczane do listy klasyfikacyjnej seniorów.

14. NAGRODY:
Za miejsca 1-3 medale
Losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników turnieju.

15. ZAKWATEROWANIE:
Rezerwacja noclegów we własnym zakresie.

16. WYŻYWIENIE:
Dla uczestników turnieju w godz. 10.00-13.00 poczęstunek:
Kawa, herbata, owoce, ciastka, zimne napoje.

Na miejscu w godz. 12.00-17.00 będzie można zakupić posiłki na ciepło oraz świeżo wyciskane soki.
W recepcji klubu można zakupić kawę z ekspresu, przekąski, napoje.

17. WIECZOREK INTEGRACYJNY:
W godz. 17.00-19.00 poczęstunek w formie przekąsek i piwo dla uczestników turnieju.

18. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
a. turniej przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Seniorów Badmintona i Regulaminem Sportowym PZBad;
b. w sprawach spornych decyduje sędzia główny Zbigniew Goldwasser

19. PATRONAT MEDIALNY / SPONSORZY:
Centrum Sportowe Hasta la Vista
Oshee
Krystian Fabryka druku – agencja reklamowa
Totum Sport
Tytan Sklep Sportowy

20. UWAGI ORGANIZATORA:
Na miejscu dostępne będzie stoisko firmy Krystian Fabryka Druku, gdzie będzie można zakupić badmintonowe gadżety, a także koszulki i wykonać nadruki na koszulkach.

Lista zawodników

Lista zgłoszonych zawodników dostępna jest tutaj
Lp.ImięNazwiskoPojedynczaPodwójnaMieszanaRazem
1.DariuszAugustyńczyk9. miejsce2. miejsce2
2.TomaszBartosz4. miejsce4. miejsce2
3.AnnaBiałasiewicz1. miejsce1
4.RobertBieganowski8. miejsce6. miejsce2
5.RafałBogdański8. miejsce9. miejsce2
6.RobertBrojek12. miejsce9. miejsce2
7.PrzemysławBuda2. miejsce3. miejsce2
8.TomaszCharkiewicz3. miejsce1. miejsce2
9.MagdalenaChmiel6. miejsce1
10.GrzegorzChmielewski6. miejsce9. miejsce2
11.PatrykChrzan3. miejsce3. miejsce2
12.PiotrChrzęszczyk2. miejsce6. miejsce2
13.DominikaCygan1. miejsce1. miejsce3. miejsce3
14.MałgorzataDembowska-Gołąbek9. miejsce1
15.AdamDobrowolski8. miejsce3. miejsce2
16.RobertDolata6. miejsce1
17.RobertDrapała18. miejsce9. miejsce2
18.AlicjaDrężek3. miejsce4. miejsce2
19.GustawDudka6. miejsce1
20.JakubDziczek6. miejsce1
21.ŁukaszFischer4. miejsce6. miejsce2
22.AdamFroś6. miejsce1
23.AdamGębala2. miejsce6. miejsce2
24.EmiliaGoldwasser2. miejsce1. miejsce1. miejsce3
25.ZbigniewGoldwasser8. miejsce1. miejsce2
26.KrzysztofGrabek2. miejsce4. miejsce2
27.DorotaGrzejdak1. miejsce1. miejsce2
28.GrzegorzGrzejszczak9. miejsce1
29.AdamGrzesiak1. miejsce1. miejsce2
30.ZbigniewGrzęda2. miejsce3. miejsce2
31.JustynaGrzybek2. miejsce3. miejsce1. miejsce3
32.MagnusGustafsson1. miejsce2. miejsce2
33.ArkadiuszHarbacewicz13. miejsce1
34.DamianJaniaczyk6. miejsce4. miejsce2
35.BarbaraJaskólska2. miejsce6. miejsce2
36.JacekKiełczewski4. miejsce1
37.MirosławKierpiec4. miejsce6. miejsce2
38.MagdalenaKoba1. miejsce2. miejsce2
39.AnnaKocimska1. miejsce2. miejsce2. miejsce3
40.MagdalenaKojder2. miejsce6. miejsce2
41.OlgaKoniuch3. miejsce4. miejsce2
42.DanutaKorbel2. miejsce3. miejsce2
43.DawidKrawiec2. miejsce2. miejsce2
44.EwaKujawa4. miejsce6. miejsce2
45.WaldemarKułak3. miejsce1
46.RadosławKurman8. miejsce1
47.PiotrKwieciński1. miejsce3. miejsce2
48.SebastianLasecki3. miejsce9. miejsce2
49.JacekLewandowski6. miejsce6. miejsce2
50.PiotrŁaszkiewicz4. miejsce9. miejsce2
51.MarekŁoboda4. miejsce1
52.PiotrŁuszkiewicz12. miejsce1. miejsce2
53.MirosławMarek12. miejsce6. miejsce2
54.ZbigniewMarszałek3. miejsce2. miejsce2
55.MarcinMasłowski6. miejsce7. miejsce2
56.EwaMłynarska1. miejsce6. miejsce2
57.AnnaMynarska3. miejsce3. miejsce2
58.BartoszNastiuk18. miejsce1
59.JanuszNawrocki1. miejsce1
60.ArturNowak9. miejsce1
61.ŁukaszNowakowski4. miejsce6. miejsce2
62.MaciejOciepa1. miejsce1. miejsce2
63.JarosławOciepa1. miejsce1. miejsce2
64.MarcinOciepa6. miejsce2. miejsce2
65.JacekOsadnik3. miejsce1
66.IwonaOstrowska6. miejsce1
67.SzymonPalczewski6. miejsce7. miejsce2
68.AdamPaluchniak11. miejsce1
69.ArkadiuszParma18. miejsce9. miejsce2
70.PawełPieluszyński1. miejsce1
71.GrzegorzPradela12. miejsce2. miejsce2
72.AdwinPutteeraj3. miejsce3. miejsce2
73.AgnieszkaPuzio3. miejsce1
74.PawełRadzki9. miejsce6. miejsce2
75.ArturRosłaniec6. miejsce4. miejsce2
76.RafałRykowski1. miejsce1
77.NorbertSchneider9. miejsce1
78.PawełSobolewski11. miejsce1
79.GrzegorzSochacki2. miejsce1
80.AleksanderSorokowski18. miejsce9. miejsce2
81.TomaszSroczyński9. miejsce1
82.TomaszStopa3. miejsce1. miejsce2
83.RadosławStrejko2. miejsce2. miejsce2
84.AndrzejStruensee1. miejsce3. miejsce2
85.PawełStrzałkowski6. miejsce6. miejsce2
86.MichałSuski2. miejsce3. miejsce2
87.SusanneSwoboda2. miejsce6. miejsce2
88.PiotrSzafrański2. miejsce2. miejsce2
89.MateuszSzałankiewicz1. miejsce1. miejsce2
90.AndrzejSzawłowski6. miejsce1
91.JarosławSzemet12. miejsce1
92.PiotrSzufliński12. miejsce1
93.DanielSzymański6. miejsce1
94.PawełŚliwa7. miejsce1
95.JoannaŚliwa3. miejsce7. miejsce2
96.KrzysztofTeresiński6. miejsce1
97.MarekTracz12. miejsce3. miejsce2
98.MariuszTroszak12. miejsce6. miejsce2
99.JanTumidajewicz18. miejsce1
100.AndrzejTurowski2. miejsce1
101.JarosławTymiński12. miejsce1
102.SoniaWachowska3. miejsce9. miejsce2
103.RadosławWalas3. miejsce1. miejsce2
104.KrzysztofWalenda1. miejsce2. miejsce2
105.NorbertWasiewicz10. miejsce3. miejsce2
106.PawełWiatr8. miejsce6. miejsce2
107.StephanieWigger2. miejsce2. miejsce2
108.KatarzynaWinter4. miejsce9. miejsce2
109.MariuszWołejszo3. miejsce1
110.WaldemarWoźniak12. miejsce9. miejsce2
111.RobertWyszyński3. miejsce2. miejsce2
112.KorneliaZawer3. miejsce1
113.BogdanZianowicz6. miejsce6. miejsce2
114.UrszulaZielińska3. miejsce1. miejsce2
115.AgnieszkaŻerebecka4. miejsce4. miejsce2
116.MaciejŻołnierzów18. miejsce1. miejsce2
117.AleksandraŻołnierzów2. miejsce1
118.MartynaŻuchowska4. miejsce1

Kolejność gier

Kolejność gier dostępna jest pod adresem: cut.yt/wc66Er

Wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: cut.yt/GcRcqh

Kolejność zawodników

W turnieju zagrało 118 zawodników.

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 25+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.DominikaCygan1983AZSUM Łódź
2.EmiliaGoldwasser1990UKS 2 Sobótka
3.AgnieszkaPuzio1982Wrocław
4.AgnieszkaŻerebecka1992Wrocław

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AnnaKocimska1978KKS Warmia Olsztyn
2.JustynaGrzybek1974Zielona Góra
3.JoannaŚliwa1978Wrocław

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MaciejOciepa1988UKS Junior Wrzosowa
2.MichałSuski1977AZSUM Łódź
3.AdwinPutteeraj1982Wrocław
4-6.MarcinOciepa1988KS Chojnik Jelenia Góra
4-6.DamianJaniaczyk1986Wrocław
4-6.SzymonPalczewski1984Borek Wielkopolski
7-9.PawełRadzki1984Wrocław
7-9.TomaszSroczyński1984Wrocław
7-9.DariuszAugustyńczyk1984BKS Kolejarz Częstochowa
10.NorbertWasiewicz1986Wrocław

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.RafałRykowski1983Wrocław
2.AdamGębala1979Żyrardów
3.PatrykChrzan1983Świdnica
4.ŁukaszNowakowski1980Wrocław
5-6.MarcinMasłowski1981Sława
5-6.AdamFroś1982Wrocław
7-8.RadosławKurman1981Wrocław
7-8.PawełWiatr1980LUKS Victoria Domecko

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.KrzysztofWalenda1973MKS Garwolin
2.DawidKrawiec1977Wrocław
3.SebastianLasecki1978Kalisz
4.ŁukaszFischer1975Gniezno
5-6.JakubDziczek1976Wrocław
5-6.PawełStrzałkowski1977Warszawa
7-12.JarosławSzemet1974Wrocław
7-12.MirosławMarek1978Strzelce Opolskie
7-12.RobertBrojek1975Góra
7-12.PiotrSzufliński1974Pabianice
7-12.MariuszTroszak1976Gniezno
7-12.JarosławTymiński1974Ząbkowice Śląskie
13-18.AleksanderSorokowski1972Brzeg
13-18.BartoszNastiuk1977Wrocław
13-18.MaciejŻołnierzów1974Choszczno
13-18.RobertDrapała1974Wrocław
13-18.JanTumidajewicz1977Wrocław
13-18.ArkadiuszParma1977Brzeg

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PawełPieluszyński1970Poznań
2.KrzysztofGrabek1973Wrocław
3.RobertWyszyński1973Choszczno
4-6.KrzysztofTeresiński1970Wrocław
4-6.GrzegorzChmielewski1970Wrocław
4-6.BogdanZianowicz1973Szczecin
7-9.ArturNowak1973Wołów
7-9.NorbertSchneider1973Austria
7-9.GrzegorzGrzejszczak1972Wrocław
10-11.PawełSobolewski1973Wrocław
10-11.AdamPaluchniak1970Wrocław

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MagnusGustafsson1967Szwecja
2.GrzegorzSochacki1968Jazgarzewszczyzna
3.TomaszCharkiewicz1964Gorzów Wielkopolski
4.TomaszBartosz1968Bydgoszcz
5-8.RafałBogdański1965Piaseczno
5-8.RobertBieganowski1968Żyrardów
5-8.AdamDobrowolski1966Wrocław
5-8.ZbigniewGoldwasser1966UKS 2 Sobótka
9-12.WaldemarWoźniak1965Wrocław
9-12.PiotrŁuszkiewicz1964Słupsk
9-12.MarekTracz1964Oława
9-12.GrzegorzPradela1965STB Energia Lubliniec
13.ArkadiuszHarbacewicz1968Syców

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JarosławOciepa1962Częstochowa
2.PiotrSzafrański1959Pabianice
3.ZbigniewMarszałek1959Sosnowiec
4.MirosławKierpiec1962Lubin

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 60+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejStruensee1953Bydgoszcz
2.ZbigniewGrzęda1956Gdańsk
3.JacekOsadnik1958STB Energia Lubliniec
4.JacekKiełczewski1957Wrocław
5-6.AndrzejSzawłowski1955Opole
5-6.DanielSzymański1958Zielona Góra

Gra podwójna kobiet - Grupa 25+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Dominika Cygan1983Emilia Goldwasser1990
2.Anna Kocimska1978Magdalena Kojder1979
3.Olga Koniuch1983Urszula Zielińska1982
4.Agnieszka Żerebecka1992Martyna Żuchowska1993

Gra podwójna kobiet - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Dorota Grzejdak1967Magdalena Koba1971
2.Barbara Jaskólska1971Danuta Korbel1973
3.Alicja Drężek1974Justyna Grzybek1974
4.Ewa Kujawa1976Katarzyna Winter1973

Gra podwójna kobiet - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Anna Białasiewicz1970Ewa Młynarska1967
2.Susanne Swoboda1968Stephanie Wigger1970
3.Anna Mynarska1972Sonia Wachowska1968

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Maciej Ociepa1988Mateusz Szałankiewicz1987
2.Dariusz Augustyńczyk1984Marcin Ociepa1988
3.Patryk Chrzan1983Adwin Putteeraj1982
4.Damian Janiaczyk1986Marek Łoboda1973
5-6.Adam Gębala1979Paweł Wiatr1980
5-6.Łukasz Nowakowski1980Paweł Radzki1984
7.Marcin Masłowski1981Szymon Palczewski1984

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Piotr Kwieciński1970Maciej Żołnierzów1974
2.Radosław Strejko1978Robert Wyszyński1973
3.Tomasz Stopa1967Radosław Walas1976
4-6.Artur Rosłaniec1974Paweł Strzałkowski1977
4-6.Łukasz Fischer1975Mariusz Troszak1976
4-6.Gustaw Dudka1974Jacek Lewandowski1974
7-9.Arkadiusz Parma1977Aleksander Sorokowski1972
7-9.Robert Drapała1974Waldemar Woźniak1965
7-9.Robert Brojek1975Sebastian Lasecki1978

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Tomasz Charkiewicz1964Adam Grzesiak1973
2.Przemysław Buda1971Piotr Chrzęszczyk1972
3.Adam Dobrowolski1966Waldemar Kułak1969
4.Tomasz Bartosz1968Piotr Łaszkiewicz1973

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Zbigniew Goldwasser1966Piotr Łuszkiewicz1964
2.Grzegorz Pradela1965Andrzej Turowski1965
3.Marek Tracz1964Mariusz Wołejszo1961

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Janusz Nawrocki1961Jarosław Ociepa1962
2.Zbigniew Marszałek1959Piotr Szafrański1959
3.Zbigniew Grzęda1956Andrzej Struensee1953

Gra mieszana - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Mateusz Szałankiewicz1987Emilia Goldwasser1990
2.Radosław Strejko1978Aleksandra Żołnierzów1987
3.Norbert Wasiewicz1986Kornelia Zawer1993

Gra mieszana - Grupa 35+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Radosław Walas1976Urszula Zielińska1982
2.Krzysztof Walenda1973Magdalena Koba1971
3.Michał Suski1977Dominika Cygan1983
4.Krzysztof Grabek1973Olga Koniuch1983
5-6.Mirosław Kierpiec1962Magdalena Chmiel1980
5-6.Mirosław Marek1978Magdalena Kojder1979

Gra mieszana - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Adam Grzesiak1973Justyna Grzybek1974
2.Dawid Krawiec1977Anna Kocimska1978
3.Piotr Kwieciński1970Danuta Korbel1973
4.Artur Rosłaniec1974Alicja Drężek1974
5-6.Jacek Lewandowski1974Iwona Ostrowska1966
5-6.Robert Dolata1972Ewa Kujawa1976
7.Paweł Śliwa1976Joanna Śliwa1978

Gra mieszana - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Tomasz Stopa1967Dorota Grzejdak1967
2.Magnus Gustafsson1967Stephanie Wigger1970
3.Przemysław Buda1971Anna Mynarska1972
4-6.Robert Bieganowski1968Ewa Młynarska1967
4-6.Piotr Chrzęszczyk1972Barbara Jaskólska1971
4-6.Bogdan Zianowicz1973Susanne Swoboda1968
7-9.Piotr Łaszkiewicz1973Małgorzata Dembowska-Gołąbek1973
7-9.Rafał Bogdański1965Sonia Wachowska1968
7-9.Grzegorz Chmielewski1970Katarzyna Winter1973

Statystyki

Ponizej znajdują się statystyki turnieju

GraZawodnicy
Gra pojedyncza kobiet7
Gra pojedyncza mężczyzn70
Gra podwójna kobiet22
Gra podwójna mężczyzn52
Gra mieszana kobiet25
Gra mieszana mężczyzn25
ilość uczestników118
ilość kobiet29
ilość mężczyzn89
najliczniejsza grupa w grze pojedynczej (osoby)Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+ (18 osób)
najliczniejsza grupa w grze podwójnej (pary)Gra podwójna - Grupa 40+ (9 par)
najstarszy zawodnikAndrzej Struensee (66 lat)
najmłodszy zawodnikKornelia Zawer (26 lat)
najstarsza rozgrywana grupa60+

Logo, plakat i medale turnieju


Brak...

Galerie zdjęć z turnieju


Brak galerii zdjęć z tego turnieju...
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×