Artykuły

Narodowe Dni Badmintona 2017

W dniach 4 i 5 grudnia odbędzie się druga edycja Narodowych Dni Badmintona. Po raz kolejny zespół Fundacji Narodowy Badminton zorganizował wydarzenie popularyzujące tą najszybszą dyscyplinę sportu. NDB 2017 to szansa dla każdego na poprawienie badmintonowej wiedzy i umiejętności, ale nie zabraknie również atrakcji związanych z innymi sportami.

Pierwszego dnia odbędzie się turniej regionalny dzieci i młodzieży. Na kilkunastu kortach rozłożonych na Torwarze zmierzą się setki dzieci podzielonych na kategorie wiekowe od U9 do 15+. Wszyscy uczestnicy tego turnieju mają zagwarantowane noclegi i posiłki ale przede wszystkim będą mogli również zwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Drugiego dnia najmłodsi badmintoniści ze stolicy wezmą udział w Badmintonowych Lekcjach WFu. Czołówka polskich szkoleniowców wraz z niemieckim trenerem Diemo Ruhnowem poprowadzą cztery dwugodzinne treningi. Każda z jednostek będzie podzielona na dalsze cztery części podczas których niespełna tysiąc uczestników będzie szlifować cztery podstawowe techniki badmintonowe.

Narodowe Dni Badmintona to wydarzenie nie tylko skoncentrowane na najmłodszych. W poniedziałkowy wieczór na korty Torwaru wybiegną uczestnicy turniejów branżowych i turniejów VIP. W swoich drabinkach turniejowych znajdą się m.in. parlamentarzyści, dyplomaci, nauczyciele, pracownicy służby zdrowia czy służb mundurowych. Wszyscy oni będą rywalizować o atrakcyjne puchary i nagrody rzeczowe. We wtorek o tej samej porze odbędzie się wielki turniej gier podwójnych dla seniorów i amatorów. Organizatorzy przygotowali podział na kilka kategorii w tym na przykład turniej seniorów po ukończeniu 75 roku życia.

Szkoleniowcy badmintonowi również będą mieli na NDB 2017 swoje miejsce. 4 grudnia odbędą się warsztaty trenerskie, które poprowadzą światowej sławy trenerzy Kim Young Man oraz Diemo Ruhnow. Koreańczyk to m.in. były trener reprezentacji Polski oraz Japonii. Pracował na wszystkich szczeblach szkolenia w Korei Południowej a także prowadził szkolenie zawodników w Niemczech w ramach ośrodka Światowej Federacji Badmintona. Niemiec zaś jest obecnie szkoleniowcem swojej reprezentacji narodowej w grach podwójnych, który od ponad 20 lat prowadzi treningi najlepszych zawodników różnych kategorii wiekowych. Głównym celem warsztatów jest umożliwienie uczestnikom porównania europejskiej i azjatyckiej szkoły deblowej oraz nabycie przez nich wiedzy, którą z tych szkół wybrać pod konkretny typ zawodników.

Narodowe Dni Badmintona to również strefa aktywności otwarta dla uczestników. Będą się na nią składać stanowiska topowych polskich sportowców, którzy umożliwią wypróbowanie ich dyscyplin sportu. Aleksandra Socha – czterokrotna olimpijka zorganizuje pokazy i warsztaty szermiercze. Oktawia Nowacka – brązowa medalistka z Rio przedstawi zebranym strzelectwo laserowe, które obecnie jest elementem pięcioboju nowoczesnego. Alex Kurdecha – wielokrotny Mistrz Polski w armwrestlingu zaprezentuje swoją konkurencję oraz sporty siłowe. Dodatkowo w strefie aktywności będzie można zmierzyć szybkość, siłę i celność swoich uderzeń a także wziąć udział w konkursie na smeczowe selfie.

Cieszę się, że udało nam się skompletować tak szeroki wachlarz sportowych aktywności podczas Narodowych Dni Badmintona. Hala Torwar jest optymalnym obiektem do organizacji NDB i mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy to doskonale odczują. O popularności samego badmintona niech świadczy fakt, że na tych samych kortach w przeciągu kilku godzin będą rywalizować dziewięcio- i siedemdziesięciolatkowie, uczniowie oraz przedstawiciele parlamentu i ambasad. W dłuższej perspektywie bardzo istotne są warsztaty trenerskie, podczas których trener Kim i trener Diemo zaprezentują swoje filozofie taktyczne. Świetne jest to, że do aktywności dodatkowych udało nam się zaangażować tak doświadczonych sportowców jak Ola czy Oktawia. Jestem przekonany, że dwudniowe Narodowe Dni Badmintona będą wydarzeniem, które na długo wbije się w pamięć wszystkich uczestników. – mówi Marek Krajewski, Prezes Fundacji Narodowy Badminon.

Narodowe Dni Badmintona zostały objęte patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów na szkolenie trenerskie oraz turnieje badmintonowe znajdują się na stronie www.narodowybadminton.pl/ndb2017.

Marcin Łojewski
Fundacja Narodowy Badminton

Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×