Artykuły

SŁOWO WSTĘPNE - ANDRZEJ JANECKI

Pomysł odtworzenia wyników wszystkich Mistrzostw Polski Weteranów zrodził się na początku roku1992, kilka miesięcy przed mistrzostwami organizowanymi w Warszawie przez trójkę działaczy: Aleksandrę Dąbczyńską, Andrzeja Zająca i Andrzeja Janeckiego. Najistotniejszym powodem podjęcia się tej żmudnej pracy była chęć dokładnego ustalenia, które to z kolei IMP Weteranów odbędą się w stolicy, a więc określenia numeru mistrzostw. Nikt wcześniej ich nie numerował.
Postanowiłem ustalić tą, jak sądziłem ważną liczbę. Informacje o wszystkich mistrzostwach sprzed 1992 roku pozyskiwałem: od organizatorów mistrzostw z ich archiwalnych dokumentacji, sięgając do własnych zbiorów materiałów drukowanych (biuletyny informacyjne - Centralnej Komisji Badmintona ZG TKKF, a potem PZBad), telefonując do organizatorów i medalistów mistrzostw. Tu składam szczególne podziękowania dla Antoniego Malcharka, Kazimierza Prędkiego, Jana Toczka i Czesława Ziobro, którzy to bardzo pomogli mi w ustaleniu stanu faktycznego. Niestety nie uzyskałem pełnych informacji o wszystkich mistrzostwach. Jednak cel najważniejszy został zrealizowany. IMP Weteranów 1992 otrzymały swój numer 13. Zebrany materiał potwierdził, że nie każdego roku mistrzostwa były rozgrywane, a za to w roku 1980 rozegrano je dwukrotnie, choć w dwóch odrębnych sezonach badmintonowych. Najpierw wiosną, a potem na początku następnego sezonu jesienią. Postanowiłem więc zadbać, aby mistrzostwa odbywały się corocznie i zawsze były opatrzone kolejnym numerem. Namawiałem do organizacji mistrzostw swoich badmintonowych kolegów, prosiłem o zamieszczanie kolejnego numeru mistrzostw, a po rozegraniu mistrzostw kompletowałem wyniki. Na początku było z tym trochę kłopotu, ale obecnie po 20 atach wydawać się może to śmieszne. Chętnych do organizacji IMP Weteranów nie brakuje, a numeracja stała się rzeczą oczywistą.

Historyczny już materiał o kolejnych pierwszych dwudziestu mistrzostwach weteranów (lata 1976- 1999) z przyjemnością udostępniam zainteresowanym. Jednocześnie apeluję do wszystkich zawodników, aby spróbowali uzupełnić dane z mistrzostw, co do których wiedza moja jest niekompletna. Ewentualne informacje proszę przesyłać do Rady Seniorów pod adres [email protected].

Z poważaniem
Andrzej Janecki
Warszawa 27.08.2012

Wyniki Mistrzostw Polski Weteranów z lat 1976-1999

Dodał: Andrzej Janecki

Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×