Data: 07 - 09.08.2020
Miejscowość: Sianów
Organizator: Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

Grand Prix Victora

Drugi w tym sezonie turniej Victora zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 11-12.05.2013. Zgłoszenia do turnieju przyjmuje sędzia główny Raszyd Jabłoński do dnia 09.05.2013. Adres mailowy zgłoszeń: [email protected] Tradycyjnie dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano upominki Victora. Zapraszamy do obejrzenia wyników oraz galerii zdjęć Krysi Cieleckiej.
fot. Krystyna Cielecka

PROPOZYCJA ZMIANY PUNKTACJI

Koleżanki i Koledzy,
Rada Seniorów rozważa propozycję zmian w zasadach przyznawania punktów za grę w innej niż właściwa dla danego zawodnika kategorii wiekowej. Nowe zasady zaliczałyby punkty zdobyte w niższej kategorii DODATKOWO do kategorii właściwej. A więc np. 72 latek wygrywający kategorię 60+ miałby zaliczone punkty w 60+ i w 70+. Analogicznie wyglądałaby sprawa liczenia punktów w grach podwójnych. Każdy z graczy zdobywałby punkty tak w kategorii właściwej dla jego wieku jak również w tej kategorii, w której występował. Czyli np. jeżeli miksta tworzą zawodnik 40+, zawodniczka 35+ i wygrywają kategorię 30+ to ich punkty są zapisywane: obojgu w 30+, dodatkowo zawodniczce w 35+ oraz zawodnikowi w 40+. W takiej sytuacji zawodnik ten grając np. na kolejnym turnieju z zawodniczką 40+ "korzysta" z punktów wywalczonych w kategorii 30+, jako że ich zdobycie było teoretycznie trudniejsze.
Obecny system punktacji poturniejowej, będący podstawą sporządzania listy klasyfikacyjnej seniorów nie jest doskonały i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Szczególnie jest krytykowany przez zawodników grających w niezbyt licznych kategoriach wiekowych, w których nierzadko zdarzają się sytuacje, że osoby w nich występujące muszą grać jedną a czasem nawet i o dwie kategorie niżej. Druga grupa zawodników wskazujących na niewłaściwe oddawanie przez klasyfikację rzeczywistego układu sił to zawodnicy, którzy świadomie decydują się na grę w niższych kategoriach wiekowych, w których zajęcie nawet najwyższych miejsc w żaden sposób nie przenosi się na ich klasyfikację we właściwej im kategorii. Trudno odmówić racji ich argumentom, bo czy np. nie ma słusznych zastrzeżeń zawodnik, przymusowo zesłany do kategorii niższej i wygrywający z młodszymi o 5 czy 10 lat kolegami, że powinno znaleźć to odzwierciedlenie w kategorii jego rocznika? Skoro był w stanie pokonać młodszych kolegów to tym bardziej należy mu się uznanie w postaci punktów jego kategorii. Podobnie z zawodnikami celowo "schodzącymi" niżej. Jeśli decydują się na grę z młodszymi to najczęściej wynika to z chęci pogrania z innymi osobami, ale i (przynajmniej teoretycznie) na odrobinę wyższym poziomie. Więc tu również zdobyte punkty są tymi wywalczonymi w trudniejszej rywalizacji i szkoda jest nie doceniać wysiłku wkładanego w te ambitne próby. Wprowadzenie zmian wydaje się tym bardziej słuszne, że lista klasyfikacyjna jest, oprócz medali Mistrzostw Polski Seniorów, również podstawą do ustalenia składu reprezentacji seniorów na Mistrzostwa Europy lub Świata i brak zawodnika na czołowym miejscu danej kategorii może być decydujący dla pierwszeństwa osoby z listy przed zawodnikiem, który reprezentuje wyższy poziom sportowy a np. nie mógł uczestniczyć w Mistrzostwach Polski i który na przykład znajduje się wysoko w klasyfikacji, ale… niższej kategorii.
Pomysł ten będzie najprawdopodobniej poddany pod głosowanie uczestników Mistrzostw Polski Seniorów 2013 i w zależności od zebranych opinii Rada Seniorów podejmie decyzję o ewentualnej zmianie Regulaminu Seniorów Badmintona, aby dostosować jego brzmienie do nowych zasad i umożliwić rozgrywanie zawodów seniorów, począwszy od sezonu 2013/2014, według nowych reguł.

ZMIANA TERMINU MEMORIAŁU

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora XVII Memoriał Tadeusza Englandera został przełożony na 01-02.06.2013r. Turniej ten będzie ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów, które zostaną rozegrane tydzień później w Solcu Kujawskim.
fot. atrakcje-turystyczne.eu

VI JURAJSKI TURNIEJ SENIORÓW

Jurajski Turniej Seniorów po raz drugi zostanie rozegrany w przepięknym krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej u podnóża ruin warownego zamku z XIV wieku w Olsztynie k/Częstochowy. Wszyscy miłośnicy badmintona i wypoczynku na łonie natury proszeni są o dokonywanie zgłoszeń na adres organizatora [email protected] do dnia 18.04.2013r. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn logistycznych nie przewidziano organizacji wieczorku integracyjnego, jednak dla uczestników zawodów organizator gwarantuje obiad w sobotę 20.04.2013 r.
Zobacz aktualną listę zgłoszonych, wyniki oraz galerię zdjęć Krysi Cieleckiej.
fot. Krystyna Cielecka

MEMORIAŁ PAWŁA GASZA

Memoriał Pawła Gasza zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 06.04.2013r. w Ośrodku Sportowym Szopienice przy ul. 11 Listopada 16 w Katowicach. Turniej rozgrywany jest po raz trzeci dla uczczenia pamięci Pawła Gasza Juniora (fot.), który zmarł nagle podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów w Kobylnicy w roku 2010.
Prosimy o uważne sprawdzenie listy zgłoszonych, ponieważ z powodu awarii komputera część zgłoszeń mogła nie dotrzeć do sędziego głównego. Aktualizacja listy 05.04.2013 godz.21:20. Zobacz losowanie oraz wyniki.
fot. BadmintonNews.pl

PIERWSZY TURNIEJ W PIOTRKOWIE

W dniach 23-24.03.2013r. rozegrany zostanie w Piotrkowie Trybunalskim I Krajowy Turniej Seniorów pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Turniej odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Sienkiewicza 10/12), na pięciu kortach. Przypominamy, że zgłoszenia do turnieju można wysyłać do 20 marca 2013 roku na adres e-mail: [email protected] Szczegółowe informacje dostępne są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie klubu KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Zobacz aktualną listę zgłoszonych, wyniki oraz galerię zdjęć Krysi Cieleckiej.
fot. KKS Ruch Piotrków Trybunalski

WORLD SENIOR CHAMPIONSHIPS

Na prośbę zawodników podajemy wstępne informacje o Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbędą się w dniach 9-14 września 2013r. w Ankarze, Turcja. Mistrzostwa będą rozgrywane w kategoriach wiekowych od 35+ do 70+. Reprezentacja Polski może liczyć maksymalnie po cztery osoby w grach pojedynczych oraz po osiem osób w grach podwójnych w każdej kategorii wiekowej. Zgłoszenia do mistrzostw będą przyjmowane po rozegraniu Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów.
Więcej informacji znajduje się w zaproszeniu organizatora.
fot. bwfbadminton.org

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Informujemy, że zgodnie z rekomendacją Rady Seniorów Zarząd PZBad podjął decyzję o zorganizowaniu 34. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w badmintonie w Solcu Kujawskim. Mistrzostwa odbędą się w dniach 08-09 czerwca 2013r.
Zobacz stronę organizatora MLKS Solec Kujawski.
fot. soleckalotka.neth.pl

REKORD FREKWENCJI W SUCHEDNIOWIE

Turniej w Suchedniowie zgromadził rekordową liczbę 125 zawodników z Rosji, Czech oraz Polski. Na siedmiu boiskach rozegrano 201 meczów, które udało się przeprowadzić w ciągu jednego dnia, co jest niewątpliwą zasługą sędziego głównego Stefana Pawlukiewicza. Zmagania zawodników zostały uwiecznione w obszernych galeriach zdjęć Petra Komarovsky oraz Krystyny Cieleckiej. Szczegółowe wyniki można obejrzeć tutaj.
fot. Petr Komarovsky

YONEX OPEN FOREVER YOUNG

W dniach 02-03.03.2013r. zostanie rozegrany w Suchedniowie XIV Krajowy Turniej Seniorów - YONEX OPEN FOREVER YOUNG. Przypominamy, że zgłoszenia do turnieju można wysyłać na adres e-mail: [email protected] tylko do wtorku 26 lutego 2013.
Szczegółowe informacje dostępne są w komunikacie organizacyjnym.

Zapraszamy do obejrzenia listy zgłoszonych, wyników oraz galerii zdjęć.
fot. LiveHome

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×