Data: 07 - 09.08.2020
Miejscowość: Sianów
Organizator: Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

HALA W REMBERTOWIE ZACZYNA PĘKAĆ W SZWACH

Turnieje Grand Prix Victora przyciągają coraz większą liczbę zawodników i powoli dorównują frekwencją przodującym w tej klasyfikacji turniejom w Sopocie i Suchedniowie. W miniony weekend do Warszawy zjechała rekordowa liczba 123 seniorów. Nic zatem dziwnego, że trzeba było uruchomić drugą halę, a i tak turniej zakończył się we wtorek z powodu przeniesienia do Białegostoku finału gry pojedynczej w grupie 55+. Tak liczna obsada stała się znakomitą okazją dla naszych fotoreporterów Krysi Cieleckiej i Rafała Bogdańskiego, którzy uwiecznili badmintonowe zmagania w obszernych galeriach zdjęciowych. Relację oraz zdjęcia z turnieju zamieścił także portal badmintonzone.pl.
fot. Krystyna Cielecka

MIKOŁAJ TESTUJE NOWĄ PUNKTACJĘ

Turniej Mikołajkowy w Solcu Kujawskim od lat cieszy się dużą popularnością. W tym roku na zawodników czeka dodatkowa atrakcja w postaci zmienionej, eksperymentalnej punktacji testowanej obecnie przez BWF. Zgodnie z nowymi zasadami w każdym secie można zdobyć maksymalnie 11 punktów, a zwycięzca musi wygrać 3 sety. System ten ma na celu uatrakcyjnienie pojedynków i skrócenie czasu rozgrywania meczów. W przypadku pozytywnej opinii środowiska badmintonowego Rada BWF rozważa możliwość wprowadzenia nowej punktacji do wszystkich rozgrywek.
fot. soleckalotka.neth.pl

NOWY PARTNER SENIORÓW

Informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Bad4You, oferującą profesjonalny sprzęt do badmintona i będącą jednocześnie oficjalnym dystrybutorem firmy LI-Ning w Polsce.
Najnowszą ofertę Bad4You można znaleźć pod adresem bad4you.com.pl .

PRZEDŁUŻENIE UMOWY Z FIRMĄ YONEX

Z przyjemnością informujemy, że firma Yonex pozostaje sponsorem strategicznym seniorów w sezonie 2014/2015. W ramach współpracy Yonex pokryje wydatki związane z utrzymaniem witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz dofinansuje zakup koszulek dla reprezentacji Polski na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

TRZY MEDALE POLSKIEJ REPREZENTACJI

W Mistrzostwach Europy Seniorów wystartowało ponad 800 zawodników w tym 20-osobowa reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli na tych mistrzostwach trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Gasz, który zdobył złoty medal w grze pojedynczej w najstarszej kategorii wiekowej 70+. Brązowe medale zdobyły nasze utytułowane zawodniczki Basia Kulanty w grupie 40+ i Dorota Grzejdak w grupie 45+. Gratulujemy!
W przyszłym roku zostaną rozegrane mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 20-26.09.2015 w szwedzkiej miejscowości Helsingborg.
fot. Piotr Łuszkiewicz

RELACJA Z MISTRZOSTW EUROPY

W najbliższą niedzielę (21.09.2014) w portugalskiej miejscowości Caldas Da Rainha rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Seniorów, w których wystąpi 20-osobowa reprezentacja Polski. Zapraszamy na bezpośrednią relację z mistrzostw, która będzie dostępna na Facebooku BadmintonPolska.
fot. BadmintonEurope.com

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady, Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2014/2015. Podstawową zmianą jest przyspieszenie terminu losowania gier pojedynczych i podwójnych umożliwiające jego publikację najpóźniej w przeddzień turnieju do godz. 12.00. Ponadto doprecyzowana została kolejność rozstawiania zawodników w grach podwójnych.

SENIOR GAMES 2014

Międzynarodowe zawody sportowe Warmia Mazury Senior Games 2014, to unikalne w świecie zawody dedykowane sportowcom-seniorom, skierowane są do wszystkich, którzy lubią sport i cenią zdrowy styl życia niezależnie od wieku. Rywalizacja dla osób z pokolenia 45+ obejmuje 14 dyscyplin: badminton, brydż sportowy, golf, kajakarstwo, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa halowa, podnoszenie ciężarów, pływanie, siatkówka plażowa, skoki spadochronowe, tenis, tenis stołowy oraz żeglarstwo.Dodatkowo w zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy z pokolenia 40+. Przygotowano dla nich zmagania w 5 dyscyplinach zespołowych: piłka nożna, piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, żeglarstwo, drużynowe skoki spadochronowe na celność lądowania. Zawody odbędą się w dniach 28-31 sierpnia 2014 r., w siedmiu miastach Warmii i Mazur: Olsztyn, Iława, Lidzbark Warmiński, Orneta, Ostróda, Nidzica i Pasłęk.fot. SeniorGames.pl

WPISOWE DO MISTRZOSTW EUROPY

Prosimy wszystkich zawodników wyjeżdżających na mistrzostwa Europy do Portugalii o wpłacenie w dniu dzisiejszym (22.07.2014) wpisowego w wysokości 170 zł za grę pojedynczą oraz 106,25 zł za każdą grę podwójną. Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy PZBad: Bank Zachodni WBK S.A. 46 1090 1014 0000 0001 0795 0017.

SPECJALNA OFERTA NA MISTRZOSTWA EUROPY

W odpowiedzi na propozycję Rady Seniorów znane firmy badmintonowe zaoferowały sprzęt sportowy w bardzo korzystnych cenach dla zawodników reprezentacji wyjeżdżających na mistrzostwa Europy do Portugalii:
Adidas - 30 % upustu od cen detalicznych na sprzęt badmintonowy z wyłączeniem lotek piórowych;
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy, zobacz szczegóły oferty;
Yonex - 25% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.
Ponadto firma Yonex dofinansuje zakup koszulek dla reprezentacji (koszulki polo nr M1452 / L2452).

Sprawdź aktualną listę zgłoszonych do mistrzostw.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×