XIX Memoriał Tadeusza Englandera

Podstawowe informacje

Data:23 - 24.05.2015
Miejscowość:Gdańsk
Kraj:Polska
Typ turnieju:Turniej klasyfikowany

Organizator

Organizator:UKS "Bursztyn" Gdańsk

Komunikat organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BADMINTONA SENIORÓW
XIX MEMORIAŁ TADEUSZA ENGLANDERA
GDAŃSK 2015

1. Organizatorami turnieju są:
- UKS „Bursztyn”, Gdańsk;
- Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego Gdańsk-Orunia,
ul. Smoleńska 5/7;
- Krzysztof ENGLANDER, e – mail: [email protected], tel. 503 333 195;
- przy współudziale rodziny i przyjaciół Tadeusza ENGLANDERA.

2. Cel: popularyzacja badmintona w Gdańsku.

3. Termin i miejsce turnieju: 23 maja 2015 r. (sobota), Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego Gdańsk-Orunia, ul. Smoleńska 5/7

4. Program czasowy:
20 maja 2015 r. (środa):
Miejsce: ul. Śląska 51/72, 81 – 391 Gdynia.
- odprawa organizacyjna i losowanie o godz. 20:00.
21 maja 2015 (czwartek):
- publikacja losowania na stronie www.ebadminton.com.pl.
23 maja 2015 (sobota):
Miejsce: Hala Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego Gdańsk-Orunia, ul. Smoleńska 5/7.
- czas rozgrzewki godz. 8.30 – 9.00.
- wpłaty wpisowego oraz składanie oświadczeń o stanie zdrowia, uprawniające do startu w turnieju od godz. 8.30.
- uroczyste otwarcie turnieju o godz. 9.00.
• przemówienie organizatora;
• przemówienia honorowych gości.
- pierwsze gry od godz. 9.20 (grupy 0 - 2, mężczyźni i kobiety).
- gry pojedyncze od godz. 10.00 (grupy 3 - 9, mężczyźni i kobiety).
- gry podwójne od godz. 10.30.

Zwieńczeniem zmagań sportowców w dniu 23 maja 2015 r. będzie wieczorek integracyjny.
Miejsce: Hotel Orle na Wyspie Sobieszewskiej od godz. 20:30 (w cenie 40 zł od osoby).

5. Kategorie wiekowe:
Turniej odbywać się będzie według obowiązującego podziału na kategorie wiekowe według Regulaminu Seniorów Badmintona:
- gr.0 kobiety (25+) = ur. 1980-1989
- gr.0 mężczyźni (30+) = ur. 1980-1984
- gr.1 (35+) kobiety i mężczyźni ur. 1975-1979
- gr.2 (40+) kobiety i mężczyźni ur. 1970-1974
- gr.3 (45+) kobiety i mężczyźni ur. 1965-1969
- gr.4 (50+) kobiety i mężczyźni ur. 1960-1964
- gr.5 (55+) kobiety i mężczyźni ur. 1955-1959
- gr.6 (60+) kobiety i mężczyźni ur. 1950-1954
- gr.7 (65+) kobiety i mężczyźni ur. 1945-1949
- gr.8 (70+) kobiety i mężczyźni ur. 1940-1944
- gr.9 (75+) kobiety i mężczyźni ur. do 31.12.1939.

6. System rozgrywania turnieju:
a. grupowo-pucharowy trójkowy zwykły w grach pojedynczych i grach podwójnych,
b. turniej rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (SM, SK, DM, DK, MX) w każdej kategorii wiekowej przy minimalnej ilości 3 zgłoszeń. Przy ilości zgłoszeń mniejszej niż 3 zawodnicy zostają automatycznie przepisani do grupy młodszej,
c. zawodnik może grać maksymalnie w 2 rodzajach gier, ale nie w 2 kategoriach wiekowych tego samego rodzaju gry,
d. zawodnik starszy może grać w kategorii młodszej,
e. rozstawianie wg Regulaminu Seniorów Badmintona i zgodnie z aktualną ogólnopolską listą klasyfikacyjną seniorów.

7. Uczestnictwo:
- data urodzenia zgodna z pkt. 5,
- opłacenie wpisowego,
- podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach sportowych,
- posiadanie przepisowego sprzętu (w tym lotek) i ubioru sportowego.

8. Wpisowe: 30 zł – gra pojedyncza, 30 zł – gra podwójna (od zawodnika).

9. Zgłoszenia do turnieju:
a./ zgłoszenia, wyłącznie pisemne, w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych muszą dotrzeć do sędziego głównego do 20 maja 2015 r. (środa) na adres e-mail: [email protected] do godziny 18.00. Zgłoszenia będą przyjmowane również przez
Krzysztofa Englandera, fax. (58) 340 76 96, e-mail [email protected]; jednak najlepiej kierować bezpośrednio do sędziego głównego.
b./ zawodnicy zgłaszający się do turnieju są obowiązani podać:
- numer w ewidencji zawodników PZBad (dotyczy zarejestrowanych), imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj gry oraz ewentualnie mogą podać:
- deklarację gry w młodszej kategorii wiekowej, wniosek o dodatkowe rozstawienie bez klubowe, inne informacje (np. numer telefonu, udział w wieczorku)

10. Nagrody i dyplomy
Finaliści poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają od sponsorów nagrody i dyplomy.

11. Sędzia główny turnieju:
Łukasz KOMAR (licencja #127); e - mail: [email protected], tel. 791109739.

12. Zakwaterowanie
Noclegi w dniach 22/23 maja 2015 r. i 23/24 maja 2015 r. można zamówić w internacie Zespołu Szkół w Gdańsku - Orunii (miejsce zawodów), tel.: (58) 309 02-64), w cenie 25 zł/doba w terminie do 20.05.2015 r. Jest możliwość zamówienia w internacie noclegu w wyodrębnionym mieszkaniu w cenie 50 zl / doba . Mieszkanie to dwa pokoje , aneks kuchenny, wc, łazienka /.
Noclegi można zarezerwować także w Hotelu Orle/ hasło memoriał Englandera – na Wyspie Sobieszewskiej w cenie 100 zł / nocleg ze śniadaniem /Rezerwacja jest możliwa na okres od dnia 22 maja do 24 maja 2015 r. W Hotelu Orle ilość miejsc jest ograniczona
Tel. 58 3070891

13. Wieczorek integracyjny:
Spotkanie towarzyskie w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej od godz. 20:30
(w cenie 40 zł od osoby) po zakończeniu turnieju w dn. 23.05.2015 r. Min. ilość uczestników 20 osób. Proszę o deklarację wraz z zgłoszeniem do turnieju .

14. Postanowienia końcowe
a. Turniej przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Sportowym i Regulaminem Seniorów Badmintona.
b. Turniej odbywa się bez sędziów prowadzących.
c. Obowiązuje ranking lotek na sezon 2014/2015 ogłoszony przez PZBad.
d. W sprawach spornych decyduje sędzia główny.
e. Organizator nie odpowiada za stan zdrowia uczestników turnieju.

W imieniu organizatora
Krzysztof Englander

Lista zawodników

Lista zgłoszonych zawodników dostępna jest tutaj.
Lp.ImięNazwiskoPojedynczaPodwójnaMieszanaRazem
1.MirosławAdamczyk2. miejsce2. miejsce2
2.IwonaAderjahn4. miejsce3. miejsce2
3.GeorgiBałukow4. miejsce2. miejsce2
4.KatarzynaBaranowska4. miejsce1
5.ZbigniewBartosz1. miejsce4. miejsce2
6.TomaszBartosz4. miejsce1. miejsce2
7.FedorBessarab2. miejsce1. miejsce2
8.EwelinaBracha2. miejsce1
9.BolesławCichocki2. miejsce1
10.MichałCiołek1. miejsce7. miejsce2
11.DominikaCygan1. miejsce2. miejsce2
12.DorotaDanielak1. miejsce1
13.SwietłanaDrude2. miejsce1. miejsce2
14.WiktorDrude2. miejsce1. miejsce2
15.EkaterinaDvalishwili4. miejsce4. miejsce2
16.OlegDziewanowski6. miejsce2. miejsce2
17.JoannaEnglander7. miejsce1
18.EwaGolańska1. miejsce2. miejsce2
19.ZbigniewGrzęda3. miejsce3. miejsce2
20.MarcinHadrych8. miejsce3. miejsce2
21.MichałIwan8. miejsce3. miejsce2
22.KonradJurczak4. miejsce1
23.AndrzejKaftański1. miejsce3. miejsce2
24.PiotrKapinos3. miejsce1
25.ArkadiuszKawecki2. miejsce1
26.AnnaKubiak2. miejsce6. miejsce2
27.RyszardKubiak4. miejsce1
28.LambertusLako Soli4. miejsce1
29.PiotrŁuszkiewicz1. miejsce2. miejsce2
30.MarianMatusewicz3. miejsce1
31.OlgaMezej3. miejsce1
32.MariuszMichniewicz1. miejsce4. miejsce2
33.AndrzejNiebrzydowski6. miejsce1. miejsce2
34.JózefOrzoł1. miejsce6. miejsce2
35.AndrzejPastuszak3. miejsce3. miejsce2
36.RyszardPawluk2. miejsce1
37.LudmilaPerepechenaia3. miejsce1. miejsce2
38.KarolPik2. miejsce1
39.JacekPuchalski2. miejsce1
40.PawelShorin4. miejsce4. miejsce2
41.DominikStatnik1. miejsce1
42.AndrzejStruensee1. miejsce3. miejsce2
43.Anna Strzelczyk6. miejsce4. miejsce2
44.Andrzej Subocz4. miejsce1
45.MichałSuski3. miejsce2. miejsce2
46.KseniaTatarinowa4. miejsce6. miejsce2
47.TeresaTomczuk4. miejsce5. miejsce2
48.LeszekWild1. miejsce6. miejsce2
49.HenrykWirzinkiewicz4. miejsce1
50.DorotaWitkowska6. miejsce5. miejsce2

Losowanie

Losowanie dostępne jest tutaj

Wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj

Kolejność zawodników

W turnieju zagrało 50 zawodników.

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.EwaGolańska1960Gdynia
2.SwietłanaDrude1978Rosja
3-4.TeresaTomczuk1970-----
3-4.IwonaAderjahn1969Bydgoszcz
5-6.Anna Strzelczyk1970-----
5-6.DorotaWitkowska1971Bydgoszcz

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.DominikStatnik1974Gdańsk
2.WiktorDrude1978Rosja
3.PiotrKapinos1978-----
4.LambertusLako Soli1978-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PiotrŁuszkiewicz1964SKB Piast Słupsk
2.ArkadiuszKawecki1972Olsztyn
3-4.TomaszBartosz1968Bydgoszcz
3-4.PawelShorin1972Rosja
5-6.OlegDziewanowski1973-----
5-6.AndrzejNiebrzydowski1967Olsztyn
7-8.MichałIwan1973-----
7-8.MarcinHadrych1973-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MariuszMichniewicz1964UKS Hubal Białystok
2.MirosławAdamczyk1962Bydgoszcz
3.AndrzejPastuszak1960Gdańsk

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejKaftański1955UKS Hubal Białystok
2.BolesławCichocki1955Warszawa
3.ZbigniewGrzęda1956Gdańsk

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 60+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejStruensee1953Bydgoszcz
2.RyszardPawluk1954SKB Piast Słupsk
3.MarianMatusewicz1951SKB Piast Słupsk
4.GeorgiBałukow1953Rosja

Gra podwójna kobiet - Grupa 25+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Dominika Cygan1983Dorota Danielak1974
2.Ewa Golańska1960Anna Kubiak1978
3.Ludmila Perepechenaia1960Olga Mezej1959
4.Ekaterina Dvalishwili1978Ksenia Tatarinowa1976
5.Teresa Tomczuk1970Dorota Witkowska1971

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Michał Ciołek1970Leszek Wild1977
2.Mirosław Adamczyk1962Piotr Łuszkiewicz1964
3.Michał Suski1977Andrzej Pastuszak1960

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Andrzej Niebrzydowski1967Józef Orzoł1970
2.Oleg Dziewanowski1973Jacek Puchalski1957
3.Marcin Hadrych1973Michał Iwan1973
4.Konrad Jurczak1970Henryk Wirzinkiewicz1963

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Tomasz Bartosz1968Zbigniew Bartosz1960
2.Georgi Bałukow1953Fedor Bessarab1959
3.Andrzej Kaftański1955Zbigniew Grzęda1956
4.Ryszard Kubiak1954Andrzej Subocz1968

Gra mieszana - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Wiktor Drude1978Swietłana Drude1978
2.Michał Suski1977Dominika Cygan1983
3-4.Pawel Shorin1972Ekaterina Dvalishwili1978
3-4.Mariusz Michniewicz1964Katarzyna Baranowska1976
5-6.Leszek Wild1977Anna Kubiak1978
5-6.Józef Orzoł1970Ksenia Tatarinowa1976
7.Michał Ciołek1970Joanna Englander1975

Gra mieszana - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Fedor Bessarab1959Ludmila Perepechenaia1960
2.Karol Pik1967Ewelina Bracha1973
3.Andrzej Struensee1953Iwona Aderjahn1969
4.Zbigniew Bartosz1960Anna Strzelczyk1970

Statystyki

Ponizej znajdują się statystyki turnieju

GraZawodnicy
Gra pojedyncza kobiet8
Gra pojedyncza mężczyzn25
Gra podwójna kobiet13
Gra podwójna mężczyzn28
Gra mieszana kobiet13
Gra mieszana mężczyzn14
ilość uczestników50
ilość kobiet16
ilość mężczyzn34
najliczniejsza grupa w grze pojedynczej (osoby)Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+ (8 osób)
najliczniejsza grupa w grze podwójnej (pary)Gra mieszana - Grupa 25+ (7 par)
najstarszy zawodnikMarian Matusewicz (66 lat)
najmłodszy zawodnikDominika Cygan (34 lat)
najstarsza rozgrywana grupa60+

Logo, plakat i medale turnieju


Brak...

Galerie zdjęć z turnieju


Brak galerii zdjęć z tego turnieju...
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×