XVI Yonex Open Forever Young

Podstawowe informacje

Data:28 - 01.03.2015
Miejscowość:Suchedniów
Kraj:Polska
Typ turnieju:Turniej klasyfikowany

Organizator

Organizator:Orlicz Suchedniów

Komunikat organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNYOGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BADMINTONA SENIORÓW;
XVI Turniej Seniorów- YONEX OPEN FOREVER YOUNG O PUCHAR PREZESA ZG TKKF

1. Organizatorzy:
ŚZOTKKF Kielce
TKKF „Olimpik” Suchedniów
Osoby odpowiedzialne za organizację:
Tomasz Stopa- tel. 605414874
Stanisław Wikło- tel. 691361623

2. Termin i miejsce turnieju;
28.02-01.03.2015, hala sportowo-rehabilitacyjna w Suchedniowie, ul. Sportowa 5

3. Agenda;
26 luty 2015-losowanie, aplikacja Tournament Software
28 luty 2015
- godz. 9.00 rozpoczęcie gier pojedynczych kobiet i mężczyzn grup 0–2 (od 25+do 40+)
- godz.10.00 gry pojedyncze rozpoczęcie gier pojedynczych kobiet i mężczyzn grup 3–9 (od 45+do 75+)
- nie wcześniej niż godz. 10.30 rozpoczęcie gier podwójnych
01 marca 2014 (niedziela)
- w razie potrzeby c.d. gier turniejowych od godz. 9.00

4. Kategorie wiekowe;
- gr.0 kobiety (25+) – ur. w 1989 i starsze
- gr.0 mężczyźni (30+) – ur. w 1984 i starsi
- gr.1 (35+) – ur. w 1979 i starsi
- gr.2 (40+) – ur. w 1974 i starsi
- gr.3 (45+) – ur. w 1969 i starsi
- gr.4 (50+) – ur. w 1964 i starsi
- gr.5 (55+) – ur. w 1959 i starsi
- gr.6 (60+) – ur. w 1954 i starsi
- gr.7 (65+) – ur. w 1949 i starsi
- gr.8 (70+) – ur. w 1944 i starsi
- gr.9 (75+) – ur. w 1939 i starsi
Na indywidualne życzenie dopuszcza się start zawodnika starszego w dowolnej grupie młodszej z zastosowaniem zasad przyznawania punktacji za miejsca, zgodnie z regulaminem punktacji ogólnopolskiej listy seniorów.

5. System rozgrywania turnieju;
a. grupowo-pucharowy trójkowy w grach pojedynczych i grach podwójnych,
b. turniej rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (SM, SK, DM, DK, MX) w każdej kategorii wiekowej przy minimalnej ilości 3 zgłoszeń. Przy ilości zgłoszeń mniejszej niż 3 zawodnicy zostają automatycznie przepisani do grupy młodszej,
c. zawodnik może grać maksymalnie w 2 rodzajach gier, ale nie w 2 kategoriach wiekowych tego samego rodzaju gry,
d. zawodnik starszy może grać w kategorii młodszej,
e. rozstawianie wg Regulaminu Seniorów Badmintona i zgodnie z aktualną ogólnopolską listą klasyfikacyjną seniorów.

6. Warunki uczestnictwa;
- data urodzenia zgodna z pkt. 4,
- opłacenie wpisowego,
- podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach sportowych,
- posiadanie przepisowego sprzętu (w tym lotek) i ubioru sportowego.

7. Zgłoszenia do turnieju;
a. zgłoszenia, wyłącznie pisemne, w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych muszą dotrzeć do
24 lutego 2015 (wtorek) na adres e-mail: [email protected]
b. zawodnicy zgłaszający się do turnieju są zobowiązani podać:
- numer w ewidencji zawodników PZBad (dotyczy zarejestrowanych), imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj gry
oraz ewentualnie mogą podać:
- deklarację gry w młodszej kategorii wiekowej, wniosek o dodatkowe rozstawienie bezklubowe, inne informacje (np. numer telefonu).

8. Wpisowe;
30 zł – gra pojedyncza, 30 zł – gra podwójna (od zawodnika).

9. Nagrody i dyplomy;
Puchary, medale za miejsca 1-3 w miarę możliwości organizatorów.

10. Sędzia główny turnieju;
Stefan Pawlukiewicz (licencja #91).

11. Baza noclegowa;
Hotel „Świętokrzyski” ul. Słowackiego 1, 500m od hali - tel. 502118980, e-mail; [email protected],
www.hotelswietokrzyski.pl
Rezerwacja noclegów we własnym zakresie

12. Spotkanie integracyjne;
- opłata 45 zł- sala bankietowa Hotelu „Świętokrzyski” Suchedniów ul. Słowackiego 1

13. Wyżywienie: brak wyżywienia w hali sportowej

14. Postanowienia końcowe
a. Turniej przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Sportowym i Regulaminem Seniorów Badmintona.
b. Turniej odbywa się bez sędziów prowadzących.
c. Obowiązuje kolejność lotek na sezon 2014/2015 ogłoszona przez PZBad.
d. W sprawach spornych decyduje sędzia główny.
e. Organizator nie odpowiada za stan zdrowia uczestników turnieju.

Organizatorzy;
Tomasz Stopa
Stanisław Wikło

Lista zawodników

Lista zgłoszonych zawodników dostępna jest pod adresem: cut.yt/F7u6v.
Lp.ImięNazwiskoPojedynczaPodwójnaMieszanaRazem
1.MirosławAdamczyk1. miejsce1
2.RobertAdaszek9. miejsce1
3.AndrzejAntosiewicz2. miejsce2. miejsce2
4.DariuszAugustyńczyk6. miejsce5. miejsce2
5.MaciejBaran2. miejsce3. miejsce2
6.JacekBełus3. miejsce4. miejsce2
7.AnnaBiałasiewicz4. miejsce1. miejsce2
8.BeataBiałek6. miejsce6. miejsce2
9.RobertBieganowski6. miejsce8. miejsce2
10.AndrzejBittner6. miejsce1
11.RafałBogdański8. miejsce4. miejsce2
12.WojciechBorzęcki4. miejsce1. miejsce2
13.EwelinaBracha2. miejsce1
14.AgnieszkaBrojek1. miejsce6. miejsce2
15.MariaBrzeźnicka1. miejsce4. miejsce2
16.WojciechChałotowski5. miejsce2. miejsce2
17.BolesławCichocki4. miejsce6. miejsce2
18.DominikaCygan2. miejsce1. miejsce2
19.AndrzejDadas2. miejsce2. miejsce2
20.DorotaDanielak2. miejsce2. miejsce2
21.DariuszDąbrowski8. miejsce1
22.Jean-SylvainDelepaut1. miejsce8. miejsce2
23.ZbigniewDorna1. miejsce1
24.JakubFirlus3. miejsce12. miejsce2
25.AndrzejGajewski2. miejsce1. miejsce2
26.MarekGałczyński1. miejsce4. miejsce2
27.PawełGasz1. miejsce3. miejsce2
28.DorotaGawrońska-Popa3. miejsce8. miejsce2
29.PawełGłażewski2. miejsce8. miejsce2
30.KrzysztofGontarski12. miejsce2. miejsce2
31.JarosławGórski1. miejsce1
32.KrzysztofGrabek8. miejsce4. miejsce2
33.DorotaGrzejdak4. miejsce1. miejsce2
34.JerzyGrzybowski4. miejsce1
35.PiotrHorodecki4. miejsce4. miejsce2
36.MonikaJanduła1. miejsce4. miejsce2
37.AndrzejJanecki4. miejsce1
38.TomaszJanikowski6. miejsce6. miejsce2
39.JacekJaworowski9. miejsce1
40.KonradJurczak8. miejsce1
41.JanKaczmarczyk12. miejsce4. miejsce2
42.PiotrKalinkowski1. miejsce2. miejsce2
43.JolantaKarska3. miejsce6. miejsce2
44.MagdalenaKojder7. miejsce6. miejsce2
45.MonikaKopka6. miejsce6. miejsce2
46.MarcinKowalik6. miejsce4. miejsce2
47.AndrzejKowalski3. miejsce1
48.PawełKoziara9. miejsce1
49.MarekKrajewski2. miejsce1
50.DariuszKraszewski3. miejsce1
51.WładysławKsiężyk1. miejsce1
52.PiotrKwieciński4. miejsce6. miejsce2
53.WojciechLasek6. miejsce8. miejsce2
54.EwaLesiuk6. miejsce8. miejsce2
55.DorotaLewandowska6. miejsce8. miejsce2
56.JacekLewandowski8. miejsce6. miejsce2
57.TomaszLipski6. miejsce1. miejsce2
58.SławomirLis9. miejsce1
59.PiotrŁuszkiewicz1. miejsce2. miejsce2
60.GrzegorzMac9. miejsce4. miejsce2
61.MariuszMaczuga2. miejsce3. miejsce2
62.KatarzynaMałyszko2. miejsce4. miejsce2
63.JarosławMarciniak6. miejsce1
64.PawełMela3. miejsce1
65.MariuszMichniewicz2. miejsce1. miejsce2
66.GrzegorzMiernik12. miejsce1
67.MariuszMiernik4. miejsce1
68.MarekMiłoszewski12. miejsce8. miejsce2
69.PawełMital8. miejsce1
70.EwaMorawiec4. miejsce6. miejsce2
71.TomaszMorawik9. miejsce1
72.MirosławMordasiewicz1. miejsce2. miejsce2
73.AndrzejNiebrzydowski4. miejsce6. miejsce2
74.JarosławOciepa9. miejsce3. miejsce2
75.PrzemysławOgrodziński2. miejsce8. miejsce2
76.RadosławOlczak8. miejsce1
77.KarolinaOlejarz2. miejsce1
78.JacekOsadnik6. miejsce4. miejsce2
79.MariuszPakulski4. miejsce4. miejsce2
80.PawełPasik12. miejsce6. miejsce2
81.LechPerko1. miejsce1
82.JacekPersona4. miejsce1
83.AndrzejPiątek12. miejsce1
84.SławomirPiechnik6. miejsce2. miejsce2
85.PawełPieluszyński6. miejsce12. miejsce2
86.ŁukaszPieniążek3. miejsce3. miejsce2
87.KarolPik5. miejsce4. miejsce2
88.MariuszPopa4. miejsce6. miejsce2
89.KamilPopławski1. miejsce6. miejsce2
90.ZdzisławaPrędka2. miejsce8. miejsce2
91.JacekPrędki4. miejsce2. miejsce2
92.KazimierzPrędki3. miejsce8. miejsce2
93.ZbigniewPrzyjemski1. miejsce1
94.MarekRosa2. miejsce4. miejsce2
95.ArturRosłaniec12. miejsce6. miejsce2
96.JerzyRybicki1. miejsce4. miejsce2
97.MarcinRykała11. miejsce12. miejsce2
98.PawełSarek13. miejsce8. miejsce2
99.PawelShorin4. miejsce2. miejsce2
100.PawełSłupczewski8. miejsce12. miejsce2
101.MariuszSmolich6. miejsce8. miejsce2
102.ZbigniewSoczówka13. miejsce6. miejsce2
103.DamianStefańczyk13. miejsce6. miejsce2
104.JoannaStobiecka1. miejsce4. miejsce2
105.RafałStolarczyk11. miejsce5. miejsce2
106.TomaszStopa1. miejsce4. miejsce2
107.AndrzejStruensee2. miejsce4. miejsce2
108.PiotrSuski6. miejsce3. miejsce2
109.MichałSuski9. miejsce8. miejsce2
110.PiotrSzafrański4. miejsce6. miejsce2
111.JerzySzałapski1. miejsce1. miejsce2
112.ŁukaszSzmel2. miejsce2. miejsce2
113.MariuszSzmoniewski3. miejsce1
114.AnetaSzurawska7. miejsce8. miejsce2
115.DariuszSzymkiewicz2. miejsce1
116.MałgorzataŚrednicka1. miejsce4. miejsce2
117.LeszekWalenda12. miejsce1
118.StanisławWikło1. miejsce4. miejsce2
119.SebastianWilczyński8. miejsce8. miejsce2
120.GrzegorzWłodarczyk8. miejsce1. miejsce2
121.MałgorzataWoźniak2. miejsce4. miejsce2
122.MichałZakrzewski1. miejsce1
123.JacekZbróg4. miejsce8. miejsce2
124.DariuszZgorzałek1. miejsce1
125.UrszulaZielińska4. miejsce8. miejsce2
126.JanŻórawiński2. miejsce1

Kolejność gier

Kolejność gier dostępna jest pod adresem: cut.yt/uZenmT

Wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: cut.yt/WhJ987

Kolejność zawodników

W turnieju zagrało 126 zawodników.

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 25+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MałgorzataŚrednicka1977Wrocław
2.ZdzisławaPrędka1945UTS Akro-Bad Warszawa

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MichałZakrzewski1982UTS Akro-Bad Warszawa
2.AndrzejGajewski1982Olsztyn
3.ŁukaszPieniążek1980Rzeszów
4-6.DariuszAugustyńczyk1984BKS Kolejarz Częstochowa
4-6.TomaszLipski1980ŚKBad Harcownik Warszawa
4-6.MarcinKowalik1984-----
7-9.JacekJaworowski1982-----
7-9.GrzegorzMac1983Rzeszów

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.Jean-SylvainDelepaut1976-----
2.MaciejBaran1977-----
3.JakubFirlus1979Katowice
4-6.MariuszSmolich1975-----
4-6.PawełPieluszyński1970Poznań
4-6.RobertBieganowski1968Żyrardów
7-9.MichałSuski1977AZSUM Łódź
7-9.SławomirLis1974Warszawa
7-9.TomaszMorawik1976AZSAGH Kraków
10-11.RafałStolarczyk1976-----
10-11.MarcinRykała1977Dąbrowa Górnicza

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JarosławGórski1973Gorlice
2.AndrzejDadas1969MKS Garwolin
3-4.PawelShorin1972Rosja
3-4.JacekPrędki1965MKS Garwolin
5-8.KrzysztofGrabek1973Wrocław
5-8.PawełSłupczewski1974Katowice
5-8.SebastianWilczyński1974Radom
5-8.RafałBogdański1965Piaseczno
9-12.ArturRosłaniec1974WWL Badminton Club Marki
9-12.JanKaczmarczyk1970STB Energia Lubliniec
9-12.MarekMiłoszewski1970Warszawa
9-12.LeszekWalenda1971-----
13.ZbigniewSoczówka1973-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PiotrKalinkowski1965-----
2.MariuszMaczuga1965UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3.PawełMela1967Tomaszów Mazowiecki
4.AndrzejNiebrzydowski1967Olsztyn
5.KarolPik1967Warszawa

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PiotrŁuszkiewicz1964SKB Piast Słupsk
2.MariuszMichniewicz1964UKS Hubal Białystok
3.MariuszSzmoniewski1960-----
4-6.PiotrSuski1961Warszawa
4-6.JarosławMarciniak1961Łódź
4-6.SławomirPiechnik1961Opole
7-9.RobertAdaszek1963-----
7-9.JarosławOciepa1962Częstochowa
7-9.PawełKoziara1964Lublin

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MirosławMordasiewicz1958UKS Hubal Białystok
2.JanŻórawiński1956Warszawa
3-4.BolesławCichocki1955Warszawa
3-4.PiotrSzafrański1959UKS Korona Pabianice
5-6.JacekOsadnik1958STB Energia Lubliniec
5-6.TomaszJanikowski1958-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 60+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JerzyRybicki1951MKS Garwolin
2.AndrzejStruensee1953Bydgoszcz
3.JacekBełus1954Kielce
4.PiotrHorodecki1954Warszawa

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 65+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PawełGasz1942UKS Unia Bieruń
2.AndrzejAntosiewicz1947Warszawa
3.AndrzejKowalski1945Kielce
4.WojciechBorzęcki1947STB Energia Lubliniec
5.WojciechChałotowski1949Warszawa

Gra podwójna kobiet - Grupa 25+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Monika Janduła1986Joanna Stobiecka1989
2.Dominika Cygan1983Dorota Danielak1974
3-4.Dorota Grzejdak1967Urszula Zielińska1982
3-4.Anna Białasiewicz1970Ewa Morawiec1986
5-6.Monika Kopka1970Dorota Lewandowska1978
5-6.Beata Białek1985Ewa Lesiuk1980
7.Magdalena Kojder1979Aneta Szurawska1978

Gra podwójna kobiet - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Agnieszka Brojek1967Maria Brzeźnicka1959
2.Katarzyna Małyszko1967Małgorzata Woźniak1957
3.Dorota Gawrońska-Popa1967Jolanta Karska1971

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Andrzej Gajewski1982Tomasz Lipski1980
2.Przemysław Ogrodziński1982Łukasz Szmel1981
3.Maciej Baran1977Łukasz Pieniążek1980
4.Marcin Kowalik1984Grzegorz Mac1983
5.Dariusz Augustyńczyk1984Rafał Stolarczyk1976

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Marek Gałczyński1969Tomasz Stopa1967
2.Andrzej Dadas1969Jacek Prędki1965
3-4.Piotr Kwieciński1970Mariusz Pakulski1975
3-4.Rafał Bogdański1965Jacek Zbróg1966
5-8.Paweł Mital1975Sebastian Wilczyński1974
5-8.Michał Suski1977Grzegorz Włodarczyk1976
5-8.Robert Bieganowski1968Radosław Olczak1973
5-8.Jean-Sylvain Delepaut1976Mariusz Smolich1975
9-12.Marcin Rykała1977Paweł Słupczewski1974
9-12.Jakub Firlus1979Krzysztof Gontarski1971
9-12.Paweł Pasik1978Paweł Pieluszyński1970
9-12.Grzegorz Miernik1976Andrzej Piątek1970
13.Paweł Sarek1969Damian Stefańczyk1978

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Kamil Popławski1974Jerzy Szałapski1970
2.Paweł Głażewski1973Pawel Shorin1972
3-4.Jan Kaczmarczyk1970Jacek Osadnik1958
3-4.Karol Pik1967Mariusz Popa1971
5-6.Artur Rosłaniec1974Zbigniew Soczówka1973
5-6.Wojciech Lasek1970Andrzej Niebrzydowski1967
7-8.Konrad Jurczak1970Jacek Lewandowski1974
7-8.Dariusz Dąbrowski1972Marek Miłoszewski1970

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Zbigniew Przyjemski1965Stanisław Wikło1961
2.Piotr Kalinkowski1965Marek Krajewski1967
3.Mariusz Maczuga1965Jarosław Ociepa1962

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Mirosław Adamczyk1962Zbigniew Dorna1963
2.Piotr Łuszkiewicz1964Sławomir Piechnik1961
3.Dariusz Kraszewski1962Piotr Suski1961
4.Mariusz Miernik1961Jacek Persona1960

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Dariusz Zgorzałek1959Lech Perko1956
2.Marek Rosa1958Mirosław Mordasiewicz1958
3-4.Jerzy Rybicki1951Andrzej Struensee1953
3-4.Jacek Bełus1954Piotr Horodecki1954
5-6.Andrzej Bittner1956Bolesław Cichocki1955
5-6.Tomasz Janikowski1958Piotr Szafrański1959

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 65+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Wojciech Borzęcki1947Władysław Księżyk1947
2.Andrzej Antosiewicz1947Wojciech Chałotowski1949
3.Paweł Gasz1942Kazimierz Prędki1941
4.Jerzy Grzybowski1936Andrzej Janecki1947

Gra mieszana - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Grzegorz Włodarczyk1976Dominika Cygan1983
2.Łukasz Szmel1981Karolina Olejarz1982
3-4.Marek Gałczyński1969Joanna Stobiecka1989
3-4.Tomasz Stopa1967Monika Janduła1986
5-6.Piotr Kwieciński1970Beata Białek1985
5-6.Kamil Popławski1974Ewa Morawiec1986
7-8.Przemysław Ogrodziński1982Urszula Zielińska1982
7-8.Jacek Zbróg1966Ewa Lesiuk1980

Gra mieszana - Grupa 35+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Mariusz Michniewicz1964Dorota Grzejdak1967
2.Krzysztof Gontarski1971Dorota Danielak1974
3-4.Krzysztof Grabek1973Małgorzata Średnicka1977
3-4.Mariusz Pakulski1975Katarzyna Małyszko1967
5-6.Paweł Pasik1978Magdalena Kojder1979
5-6.Damian Stefańczyk1978Monika Kopka1970
7-8.Paweł Sarek1969Dorota Lewandowska1978
7-8.Paweł Głażewski1973Aneta Szurawska1978

Gra mieszana - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Jerzy Szałapski1970Anna Białasiewicz1970
2.Dariusz Szymkiewicz1969Ewelina Bracha1973
3-4.Marek Rosa1958Małgorzata Woźniak1957
3-4.Stanisław Wikło1961Maria Brzeźnicka1959
5-6.Mariusz Popa1971Jolanta Karska1971
5-6.Jacek Lewandowski1974Agnieszka Brojek1967
7-8.Kazimierz Prędki1941Zdzisława Prędka1945
7-8.Wojciech Lasek1970Dorota Gawrońska-Popa1967

Statystyki

Ponizej znajdują się statystyki turnieju

GraZawodnicy
Gra pojedyncza kobiet3
Gra pojedyncza mężczyzn74
Gra podwójna kobiet23
Gra podwójna mężczyzn106
Gra mieszana kobiet28
Gra mieszana mężczyzn28
ilość uczestników126
ilość kobiet24
ilość mężczyzn102
najliczniejsza grupa w grze pojedynczej (osoby)Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+ (14 osób)
najliczniejsza grupa w grze podwójnej (pary)Gra podwójna - Grupa 35+ (14 par)
najstarszy zawodnikJerzy Grzybowski (81 lat)
najmłodszy zawodnikJoanna Stobiecka (28 lat)
najstarsza rozgrywana grupa65+

Logo, plakat i medale turnieju


Brak...
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×