XVII Memoriał Tadeusza Englandera

Podstawowe informacje

Data:01 - 02.06.2013
Miejscowość:Gdańsk
Kraj:Polska
Typ turnieju:Turniej klasyfikowany

Organizator

Organizator:UKS "Bursztyn" Gdańsk

Komunikat organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BADMINTONA
XVII MEMORIAŁ TADEUSZA ENGLANDERA
GDAŃSK 2013

1. Organizatorami turnieju są:
- UKS „Bursztyn”, Gdańsk;
- Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego Gdańsk-Orunia, ul. Smoleńska 5/7;
- Krzysztof ENGLANDER, e – mail: [email protected], tel. 503 333 195;
- przy współudziale rodziny i przyjaciół Tadeusza ENGLANDERA.

2. Cel: popularyzacja badmintona w Gdańsku.

3. Termin i miejsce turnieju: 1 czerwca 2013 (sobota), Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego Gdańsk-Orunia, ul. Smoleńska 5/7

4. Program czasowy:
31 maja 2013 (piątek):
- odprawa organizacyjna i losowanie o godz. 21:30 w hali sportowej – Gdańsk,
ul. Smoleńska 5/7
1 czerwca 2013 (sobota), Hala sportowa w Gdańsku, ul. Smoleńska 5/7:
- odprawa techniczna o godz. 8.30
- otwarcie turnieju o godz. 9.00;
- gry pojedyncze od godz. 9.10 (grupy 0 - 2, mężczyźni i kobiety );
- gry pojedyncze od godz. 10.00 (grupy 3 - 9, mężczyźni i kobiety);
- gry podwójne od godz. 10.30.

5. Kategorie wiekowe:
Turniej odbywać się będzie według obowiązującego podziału na kategorie wiekowe seniorów według Regulaminu Polskiego Związku Badmintona
- gr.0 kobiety (25+) = ur. 1978-1987
- gr.0 mężczyźni (30+) = ur. 1978-1982
- gr.1 (35+) kobiety i mężczyźni ur. 1973-1977
- gr.2 (40+) kobiety i mężczyźni ur. 1968-1972
- gr.3 (45+) kobiety i mężczyźni ur. 1963-1967
- gr.4 (50+) kobiety i mężczyźni ur. 1958-1962
- gr.5 (55+) kobiety i mężczyźni ur. 1953-1957
- gr.6 (60+) kobiety i mężczyźni ur. 1948-1952
- gr.7 (65+) kobiety i mężczyźni ur. 1943-1947
- gr.8 (70+) kobiety i mężczyźni ur. 1938-1942
- gr.9 (75+) kobiety i mężczyźni ur. do 31.12.1937.

6. System rozgrywania turnieju:
a. grupowo-pucharowy w grach pojedynczych i grach podwójnych,
b. turniej rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (SM, SK, DM, DK, MX) w każdej kategorii wiekowej przy minimalnej ilości 3 zgłoszeń. Przy ilości zgłoszeń mniejszej niż 3 zawodnicy zostają automatycznie przepisani do grupy młodszej,
c. zawodnik może grać maksymalnie w 2 rodzajach gier, ale nie w 2 kategoriach wiekowych tego samego rodzaju gry,
d. zawodnik starszy może grać w kategorii młodszej.

7. Uczestnictwo:
- data urodzenia zgodna z pkt. 5,
- opłacenie wpisowego,
- wniesienie dobrowolnej opłaty na fundusz Rady Seniorów w wysokości 5 zł od zawodnika,
- podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach
sportowych,
- posiadanie przepisowego sprzętu (w tym lotek) i ubioru sportowego.

8. Zgłoszenia do turnieju:
a./ zgłoszenia, wyłącznie pisemne, w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych muszą dotrzeć do sędziego głównego do 29 maja 2013 (środa) na adres e-mail: [email protected] Zgłoszenia będą przyjmowane również przez
Krzysztofa Englandera, fax. (58) 340 76 96, e-mail [email protected]; jednak najlepiej kierować bezpośrednio do sędziego głównego.
b./ zawodnicy zgłaszający się do turnieju są obowiązani podać:
- numer w ewidencji zawodników PZBad (dotyczy zarejestrowanych), imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj gry oraz ewentualnie mogą podać:
- deklarację gry w młodszej kategorii wiekowej, wniosek o dodatkowe rozstawienie bez klubowe, inne informacje (np. numer telefonu)

9. Wpisowe: 25 zł – gra pojedyncza, 25 zł – gra podwójna (od zawodnika).

10. Nagrody i dyplomy
Finaliści poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają od sponsorów nagrody i dyplomy.

11. Sędzia główny turnieju:
Łukasz KOMAR (licencja #127); e - mail: [email protected], Tel. 791109739.

12. Zakwaterowanie
Noclegi w dniach 30/31 maj i 31/1/2 czerwca 2013 r. można zamówić w internacie Zespołu Szkół w Gdańsku - Orunii (miejsce zawodów), tel.: (58) 309 02-64), w cenie 25 zł/doba w terminie do 27.05.2013 r.
Noclegi można zarezerwować także w Hotelu Orle/ hasło memoriał Englandera – na Wyspie Sobieszewskiej w cenie 100 zł / nocleg ze śniadaniem /Rezerwacja jest możliwa na okres od dnia 31 maja do 2 czerwca 2013 r. W Hotelu Orle ilość miejsc jest ograniczona
Tel. 58 3070891

13. Wieczorek integracyjny:
Spotkanie towarzyskie w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej od godz. 20:30
(w cenie 40 zł od osoby) po zakończeniu turnieju w dn. 1.06.2013. Min. ilość uczestników 20 osób. Proszę o deklarację wraz z zgłoszeniem do turnieju.

14. Postanowienia końcowe
a. Turniej przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Sportowym i Regulaminem Seniorów Badmintona.
b. Turniej odbywa się bez sędziów prowadzących.
c. Obowiązuje ranking lotek na sezon 2012/2013 ogłoszony przez PZBad.
d. W sprawach spornych decyduje sędzia główny.
e. Organizator nie odpowiada za stan zdrowia uczestników turnieju.
f. Przedstawicielem Rady Seniorów na turnieju będzie Piotr ŁUSZKIEWICZ.

W imieniu organizatora
Krzysztof Englander

Lista zawodników

Lista zgłoszonych zawodników dostępna jest pod adresem: cut.yt/6od56u.
Lp.ImięNazwiskoPojedynczaPodwójnaMieszanaRazem
1.MirosławAdamczyk3. miejsce1. miejsce2
2.AndrzejAntosiewicz2. miejsce1
3.WladimirBabaew2. miejsce2. miejsce2
4.ZbigniewBartosz1. miejsce1. miejsce2
5.KrzysztofBogucki4. miejsce1
6.MaciejBysikiewicz2. miejsce1
7.AgataDoroszkiewicz1. miejsce3. miejsce2
8.RyszardDrążkowski4. miejsce2. miejsce2
9.WiktorDrude3. miejsce1. miejsce2
10.SwietłanaDrude1. miejsce1. miejsce2
11.JoannaEnglander3. miejsce1
12.AndrzejFrask5. miejsce1. miejsce2
13.EwaGolańska2. miejsce2. miejsce2
14.CzesławGwiazda3. miejsce4. miejsce2
15.MarekIdzikowski2. miejsce1. miejsce2
16.AndrzejJanecki6. miejsce3. miejsce2
17.AndrzejKaftański1. miejsce1. miejsce2
18.RafałKasprów1. miejsce3. miejsce2
19.JadwigaKołodziejczyk3. miejsce1
20.RomanKopariew3. miejsce2. miejsce2
21.AnnaKubiak3. miejsce3. miejsce2
22.RyszardKubiak3. miejsce1
23.JarosławKurkowski2. miejsce1. miejsce2
24.AgataLipowska1. miejsce1. miejsce2
25.MarcinLipowski1. miejsce1. miejsce2
26.ArturLugowow2. miejsce3. miejsce2
27.NataszaLugowowa2. miejsce1
28.PiotrŁuszkiewicz1. miejsce1. miejsce2
29.MarianMatusewicz1. miejsce3. miejsce2
30.JanuszNawrocki2. miejsce2. miejsce2
31.AndrzejPastuszak5. miejsce1. miejsce2
32.LudmilaPerepechenaia4. miejsce3. miejsce2
33.JerzyPtaszyński4. miejsce4. miejsce2
34.BennoRaj2. miejsce2. miejsce2
35.MarekRosa4. miejsce3. miejsce2
36.AnnaSabanowa4. miejsce2. miejsce2
37.PawelShorin3. miejsce2. miejsce2
38.ZbigniewSowiński6. miejsce1
39.MarcinSpecylak3. miejsce1
40.DominikStatnik2. miejsce1
41.MirosławSteć1. miejsce3. miejsce2
42.GrażynaStefańska2. miejsce1. miejsce2
43.AndrzejStruensee4. miejsce2. miejsce2
44.KseniaTatarinowa2. miejsce1
45.AndrejVolkov3. miejsce2. miejsce2
46.LechZacharzewski3. miejsce1

Losowanie


Brak danych...

Wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: cut.yt/5gJ5M8

Kolejność zawodników

W turnieju zagrało 46 zawodników.

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 25+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AgataDoroszkiewicz1984Sportowa Politechnika Gdańsk
2.EwaGolańska1960Gdynia
3.AnnaKubiak1978Gdynia

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.RafałKasprów1981Sportowa Politechnika Gdańsk
2.DominikStatnik1974Gdańsk
3.WiktorDrude1978Rosja

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MarcinLipowski1975AZSWAT Warszawa
2.JarosławKurkowski1975MLKS Solec Kuj.

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PiotrŁuszkiewicz1964SKB Piast Słupsk
2.BennoRaj1966Köpenicker BC/SC Berlin
3.PawelShorin1972Rosja
4.KrzysztofBogucki1972Jabłonowo
5.AndrzejFrask1968-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.ZbigniewBartosz1960Bydgoszcz
2.JanuszNawrocki1961Gniezno
3.MirosławAdamczyk1962Bydgoszcz
4.MarekRosa1958WWL Badminton Club Marki
5.AndrzejPastuszak1960Gdańsk

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejKaftański1955UKS Hubal Białystok
2.MarekIdzikowski1956-----
3-4.RyszardDrążkowski1957Bydgoszcz
3-4.AndrzejStruensee1953Bydgoszcz
5-6.AndrzejJanecki1947UKS Dwójka Wesoła
5-6.ZbigniewSowiński1953Jabłonowo Pomorskie

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 60+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.MarianMatusewicz1951SKB Piast Słupsk
2.AndrzejAntosiewicz1947Warszawa
3.CzesławGwiazda1942Żyrardów
4.JerzyPtaszyński1952Bydgoszcz

Gra podwójna kobiet - Grupa 25+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Swietłana Drude1978Agata Lipowska1976
2.Ewa Golańska1960Grażyna Stefańska1955
3.Jadwiga Kołodziejczyk1968Anna Kubiak1978
4.Ludmila Perepechenaia1960Anna Sabanowa1953

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Mirosław Adamczyk1962Jarosław Kurkowski1975
2.Pawel Shorin1972Benno Raj1966
3.Roman Kopariew1978Andrej Volkov1974

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Andrzej Frask1968Andrzej Pastuszak1960
2.Wladimir Babaew1967Artur Lugowow1968
3.Ryszard Kubiak1954Marcin Specylak1972

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Piotr Łuszkiewicz1964Mirosław Steć1964
2.Maciej Bysikiewicz1960Janusz Nawrocki1961
3.Andrzej Janecki1947Marek Rosa1958

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Marek Idzikowski1956Andrzej Kaftański1955
2.Ryszard Drążkowski1957Andrzej Struensee1953
3.Marian Matusewicz1951Lech Zacharzewski1949
4.Czesław Gwiazda1942Jerzy Ptaszyński1952

Gra mieszana - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Wiktor Drude1978Swietłana Drude1978
2.Roman Kopariew1978Ksenia Tatarinowa1976
3.Rafał Kasprów1981Agata Doroszkiewicz1984

Gra mieszana - Grupa 35+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Marcin Lipowski1975Agata Lipowska1976
2.Andrej Volkov1974Natasza Lugowowa1971
3.Mirosław Steć1964Joanna Englander1975

Gra mieszana - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Zbigniew Bartosz1960Grażyna Stefańska1955
2.Wladimir Babaew1967Anna Sabanowa1953
3.Artur Lugowow1968Ludmila Perepechenaia1960

Statystyki

Ponizej znajdują się statystyki turnieju

GraZawodnicy
Gra pojedyncza kobiet4
Gra pojedyncza mężczyzn30
Gra podwójna kobiet10
Gra podwójna mężczyzn30
Gra mieszana kobiet10
Gra mieszana mężczyzn12
ilość uczestników46
ilość kobiet12
ilość mężczyzn34
najliczniejsza grupa w grze pojedynczej (osoby)Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+ (7 osób)
najliczniejsza grupa w grze podwójnej (pary)Gra mieszana - Grupa 35+ (5 par)
najstarszy zawodnikCzesław Gwiazda (75 lat)
najmłodszy zawodnikAgata Doroszkiewicz (33 lat)
najstarsza rozgrywana grupa60+

Logo, plakat i medale turnieju


Brak...
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×