Ogólnopolski Turniej Badmintona - Energia Seniorów

Podstawowe informacje

Data:24 - 25.09.2016
Miejscowość:Lubliniec
Kraj:Polska
Typ turnieju:Turniej klasyfikowany

Organizator

Organizator:Społeczne Towarzystwo Badmintona ENERGIA Lubliniec

Komunikat organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA – ENERGIA SENIORÓW

1. CELE:
• Popularyzacja badmintona
• Integracja środowiska seniorów
• Promocja miasta Lublińca

2. ORGANIZATORZY:
Społeczne Towarzystwo Badmintona „ENERGIA” Lubiniec

Osoba odpowiedzialna za organizację turnieju:
Henryk Swoboda, tel. 531 825 929, e-mail: [email protected]
Sonia Wachowska, tel. 608 051 694, e-mail: [email protected]

3. TERMIN:
24.09 - 25.09.2016

4. MIEJSCE:
Hala sportowo Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu
Adres: 42-700 Lubliniec, ul. Jana III Sobieskiego 22

Liczba boisk: 6

5. PROGRAM:
• sobota godz. 9:00 - rozpoczęcie gier zgodnie z planem zamieszczonym na witrynie internetowej http://eBadminton.com.pl/.
• (sobota ok. godz. 12 - uroczyste otwarcie)
• niedziela godz. 9:00 - ewentualne dokończenie gier

6. KATEGORIE WIEKOWE:
• gr.0 kobiety (25+) ur. 1981-1990
• gr.0 mężczyźni (30+) ur. 1981-1985
• gr.1 (35+) kobiety i mężczyźni ur. 1976-1980
• gr.2 (40+) kobiety i mężczyźni ur. 1971-1975
• gr.3 (45+) kobiety i mężczyźni ur. 1966-1970
• gr.4 (50+) kobiety i mężczyźni ur. 1961-1965
• gr.5 (55+) kobiety i mężczyźni ur. 1956-1960
• gr.6 (60+) kobiety i mężczyźni ur. 1951-1955
• gr.7 (65+) kobiety i mężczyźni ur. 1946-1950
• gr.8 (70+) kobiety i mężczyźni ur. 1941-1945
• gr.9 (75+) kobiety i mężczyźni ur. 1936-1940
• gr.10 (80+) kobiety i mężczyźni ur. do 31.12.1935

7. SYSTEM ROZGRYWEK:
a. grupowo-pucharowy trójkowy we wszystkich grach;
b. turniej rozgrywany we wszystkich rodzajach gier (pojedyncza mężczyzn, pojedyncza kobiet, podwójna mężczyzn, podwójna kobiet, mieszana) w każdej kategorii wiekowej przy minimalnej liczbie 3 zgłoszeń. Przy liczbie zgłoszeń mniejszej niż 3 zawodnicy zostają automatycznie przepisani do grupy młodszej;
c. zawodnik może grać maksymalnie w 2 rodzajach gier, ale nie w 2 kategoriach wiekowych tego samego rodzaju gry;
d. zawodnik starszy może grać w kategorii młodszej;
e. rozstawianie wg Regulaminu Seniorów Badmintona i zgodnie z aktualną ogólnopolską listą klasyfikacyjną seniorów;
f. kobiety mogą grać w trzech grach

8. WARUNKI UCZESTNICTWA:
a. data urodzenia zgodna z pkt. 6;
b. terminowe zgłoszenie do gier;
c. opłacenie wpisowego: 30 zł za grę pojedynczą, 30 zł za grę podwójną od zawodnika;
d. posiadanie aktualnych badań sportowo-lekarskich albo złożenie oświadczenia potwierdzonego podpisem uczestnika o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w turnieju;
e. posiadanie przepisowego sprzętu (w tym lotek) i ubioru sportowego.

9. ZGŁOSZENIA DO GIER:
a. zgłoszenia do wszystkich gier należy składać na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na witrynie internetowej http://eBadminton.com.pl/.
b. zawodnicy zgłaszający się do turnieju są obowiązani podać:
• imię i nazwisko, rok urodzenia, rodzaj gry, partnerów do gier podwójnych;
• oraz ewentualnie mogą podać: deklarację gry w młodszej kategorii wiekowej, wniosek o dodatkowe rozstawienie bezklubowe, inne informacje (np. numer telefonu).

10. TERMIN ZGŁOSZEŃ DO GIER:
20.09.2016 (wtorek) godz. 22:00

11. PUBLIKACJA LOSOWANIA I PLANU GIER:
22.09.2016 (czwartek) godz. 12:00

12. SĘDZIA GŁÓWNY:
Robert Borszcz, licencja: 377, e-mail: [email protected]

13. WYNIKI TURNIEJU:
wliczane do listy klasyfikacyjnej seniorów.

14. NAGRODY:
puchary, medale za miejsca 1-3 oraz nagrody rzeczowe w miarę możliwości organizatorów.

15. ZAKWATEROWANIE:
Hotel LUBEX www.lubex.pl Rabat 15% - hasło badminton - cena ze śniadaniem

Hotel STRZELNICA www.osr-strzelnica.pl Rabat 20% - hasło badminton - cena ze śniadaniem

Hotel HEVEN www.heven.bigduo.pl Cena - 50zł/osobę - hasło badminton- cena bez śniadania ( istnieje możliwość zamówienia śniadania)

Rezerwacja noclegów we własnym zakresie

16. WYŻYWIENIE:
Barek „BOHEMA” na hali sportowej.
Lokalne Pizzerie i restauracje oferujące dostawę posiłków na zamówienie.

17. WIECZOREK INTEGRACYJNY:
opłata 40 zł - barek „BOHEMA” Lubliniec, ul. Jana III Sobieskiego 22 w dniu 24 września 2016,
rozpoczęcie 30 minut po zakończeniu rozgrywek

18. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
a. turniej przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Seniorów Badmintona i Regulaminem Sportowym PZBad;
b. w sprawach spornych decyduje sędzia główny Robert Borszcz

19. PATRONAT MEDIALNY / SPONSORZY:
Sponsor: Miasto Lubliniec
Patronat medialny: Gazeta Lubliniecka

Lista zawodników

Lp.ImięNazwiskoPojedynczaPodwójnaMieszanaRazem
1.MirosławAdamczyk1. miejsce1
2.DariuszAugustyńczyk3. miejsce4. miejsce2
3.BeataBiałek2. miejsce4. miejsce2
4.AndrzejBittner1. miejsce1
5.RafałBogdański5. miejsce1
6.RobertBorszcz3. miejsce1
7.WojciechBorzęcki3. miejsce4. miejsce2
8.EwelinaBracha8. miejsce1
9.ZbigniewDorna1. miejsce1
10.JakubFirlus1. miejsce1. miejsce2
11.WojciechForyta6. miejsce1
12.DanutaForyta1. miejsce6. miejsce2
13.MaciejForyta7. miejsce1
14.PawełGansiniec4. miejsce1
15.KrzysztofGarbacz6. miejsce1
16.DorotaGawrońska-Popa2. miejsce8. miejsce2
17.KazimierzGieryszewski3. miejsce1
18.JarosławGórski1. miejsce1
19.PrzemysławGrzeszkowiak2. miejsce5. miejsce2
20.JustynaHerman1. miejsce1. miejsce2
21.AndrzejJanecki1. miejsce1
22.BarbaraJaskólska1. miejsce4. miejsce2
23.MałgorzataKabarowska2. miejsce1
24.JanKaczmarczyk1. miejsce2. miejsce2
25.ElżbietaKołtuńska2. miejsce3. miejsce2
26.OlgaKoniuch2. miejsce1
27.KorneliuszKoptoń1. miejsce4. miejsce2
28.AndrzejKowalski1. miejsce5. miejsce2
29.DawidKrawiec4. miejsce2. miejsce2
30.PiotrKwieciński1. miejsce1. miejsce2
31.JerzyLański6. miejsce2. miejsce2
32.WojciechLasek4. miejsce6. miejsce2
33.EwaLesiuk3. miejsce1
34.JacekLewandowski1. miejsce8. miejsce2
35.JanuszŁebek7. miejsce1
36.PiotrŁuszkiewicz1. miejsce3. miejsce2
37.MariuszMaczuga2. miejsce2. miejsce2
38.EwaMłynarska1. miejsce1. miejsce2
39.DariuszOpatrzyk4. miejsce3. miejsce2
40.JacekOsadnik2. miejsce4. miejsce2
41.IwonaOstrowska3. miejsce3. miejsce2
42.AndrzejPastuszak1. miejsce3. miejsce2
43.KarolPik3. miejsce6. miejsce2
44.MariuszPopa4. miejsce8. miejsce2
45.GrzegorzPradela2. miejsce4. miejsce2
46.AdwinPutteeraj3. miejsce2. miejsce2
47.ArturRosłaniec6. miejsce2. miejsce2
48.MarcinRykała6. miejsce1
49.ZbigniewSkóra4. miejsce1
50.PawełSłupczewski2. miejsce3. miejsce2
51.GrzegorzSochacki4. miejsce1
52.GrażynaStefańska1. miejsce1. miejsce2
53.MarianStelter2. miejsce1
54.RadosławStrejko2. miejsce1. miejsce2
55.HenrykSwoboda6. miejsce2. miejsce2
56.PiotrSzafrański4. miejsce2. miejsce2
57.AndrzejSzawłowski4. miejsce1
58.MarekSzcześniewski1. miejsce1. miejsce2
59.CzesławTrzmiel2. miejsce1
60.Urszula Turowska2. miejsce1
61.AndrzejTurowski1. miejsce1
62.SoniaWachowska2. miejsce2. miejsce2
63.MichałWieczorek2. miejsce4. miejsce2
64.HenrykWirzinkiewicz4. miejsce1
65.BożenaWołkowycka2. miejsce4. miejsce2
66.GrzegorzWójcik2. miejsce2. miejsce2
67.TomaszWroński3. miejsce3. miejsce2
68.JerzyWrzodak3. miejsce1
69.ŻanetaWydmuch1. miejsce1
70.EwaZając6. miejsce1
71.MirosławZiarniak6. miejsce6. miejsce2
72.UrszulaZielińska3. miejsce1

Kolejność gier

Kolejność gier dostępna jest pod adresem: cut.yt/tS53sV

Wyniki

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: cut.yt/yuWFs3

Kolejność zawodników

W turnieju zagrało 72 zawodników.

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 25+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JustynaHerman1977ULKS Lotka gm.Olsztyn
2.BeataBiałek1985Katowice
3.UrszulaZielińska1982Warszawa

Gra pojedyncza kobiet - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.ŻanetaWydmuch1974-----
2.ElżbietaKołtuńska1961Lubliniec
3.IwonaOstrowska1966Lubliniec

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JacekLewandowski1974Warszawa
2.MichałWieczorek1983-----
3.AdwinPutteeraj1982Wrocław

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JakubFirlus1979Katowice
2.RadosławStrejko1978Choszczno
3-4.DawidKrawiec1977Wrocław
3-4.PawełGansiniec1976Bytom
5-6.KrzysztofGarbacz1979KS Chojnik Jelenia Góra
5-6.MarcinRykała1977Dąbrowa Górnicza

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.JarosławGórski1973Gorlice
2.PawełSłupczewski1974Katowice
3.RobertBorszcz1974Zabrze
4.GrzegorzSochacki1968MLKS Solec Kujawski
5.RafałBogdański1965Piaseczno

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 45+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.KorneliuszKoptoń1968BKS Kolejarz Katowice
2.GrzegorzWójcik1967UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3.KarolPik1967Warszawa
4.ZbigniewSkóra1969-----

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.PiotrŁuszkiewicz1964SKB Piast Słupsk
2.MariuszMaczuga1965UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.
3.TomaszWroński1963Wrocław
4.HenrykWirzinkiewicz1963Olsztyn

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejPastuszak1960Gdańsk
2.JacekOsadnik1958STB Energia Lubliniec
3-4.AndrzejSzawłowski1955Opole
3-4.PiotrSzafrański1959UKS Korona Pabianice
5-6.JerzyLański1951Łódź
5-6.HenrykSwoboda1957STB Energia Lubliniec

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 65+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejJanecki1947UKS Dwójka Wesoła
2.MarianStelter1946KLKS Pobrzeże Koszalin
3.WojciechBorzęcki1947STB Energia Lubliniec

Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 70+

MiejsceImięNazwiskoRok ur.Miasto / Klub
1.AndrzejKowalski1945Kielce
2.PrzemysławGrzeszkowiak1945MKS Garwolin
3.JerzyWrzodak1935Żyrardów

Gra podwójna kobiet - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Danuta Foryta1968Barbara Jaskólska1971
2.Sonia Wachowska1968Bożena Wołkowycka1971
3.Elżbieta Kołtuńska1961Iwona Ostrowska1966

Gra podwójna kobiet - Grupa 45+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Ewa Młynarska1967Grażyna Stefańska1955
2.Dorota Gawrońska-Popa1967Urszula Turowska1967

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Piotr Kwieciński1970Radosław Strejko1978
2.Dawid Krawiec1977Adwin Putteeraj1982
3.Dariusz Augustyńczyk1984Paweł Słupczewski1974
4.Dariusz Opatrzyk1980Michał Wieczorek1983

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Jan Kaczmarczyk1970Andrzej Turowski1965
2.Mariusz Maczuga1965Grzegorz Wójcik1967
3-4.Wojciech Lasek1970Mariusz Popa1971
5-6.Wojciech Foryta1967Mirosław Ziarniak1974
5-6.Karol Pik1967Artur Rosłaniec1974
7.Maciej Foryta1973Janusz Łebek1973

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 50+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Mirosław Adamczyk1962Zbigniew Dorna1963
2.Grzegorz Pradela1965Henryk Swoboda1957
3.Piotr Łuszkiewicz1964Tomasz Wroński1963

Gra podwójna mężczyzn - Grupa 55+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Andrzej Bittner1956Marek Szcześniewski1958
2.Jerzy Lański1951Piotr Szafrański1959
3.Kazimierz Gieryszewski1956Andrzej Pastuszak1960
4.Wojciech Borzęcki1947Jacek Osadnik1958
5.Przemysław Grzeszkowiak1945Andrzej Kowalski1945

Gra mieszana - Grupa 30+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Jakub Firlus1979Justyna Herman1977
2.Artur Rosłaniec1974Olga Koniuch1983
3.Dariusz Opatrzyk1980Ewa Lesiuk1980
4.Dariusz Augustyńczyk1984Beata Białek1985

Gra mieszana - Grupa 40+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Piotr Kwieciński1970Ewa Młynarska1967
2.Jan Kaczmarczyk1970Sonia Wachowska1968
3-4.Grzegorz Pradela1965Barbara Jaskólska1971
3-4.Korneliusz Koptoń1968Bożena Wołkowycka1971
5-6.Wojciech Lasek1970Ewa Zając1967
5-6.Mirosław Ziarniak1974Danuta Foryta1968
7-8.Mariusz Popa1971Dorota Gawrońska-Popa1967
7-8.Jacek Lewandowski1974Ewelina Bracha1973

Gra mieszana - Grupa 50+

MiejsceImię i nazwiskoRok ur.Imię i nazwiskoRok ur.
1.Marek Szcześniewski1958Grażyna Stefańska1955
2.Czesław Trzmiel1960Małgorzata Kabarowska1965

Statystyki

Ponizej znajdują się statystyki turnieju

GraZawodnicy
Gra pojedyncza kobiet8
Gra pojedyncza mężczyzn37
Gra podwójna kobiet14
Gra podwójna mężczyzn40
Gra mieszana kobiet16
Gra mieszana mężczyzn15
ilość uczestników72
ilość kobiet18
ilość mężczyzn54
najliczniejsza grupa w grze pojedynczej (osoby)Gra pojedyncza mężczyzn - Grupa 35+ (6 osób)
najliczniejsza grupa w grze podwójnej (pary)Gra mieszana - Grupa 40+ (8 par)
najstarszy zawodnikJerzy Wrzodak (82 lat)
najmłodszy zawodnikBeata Białek (32 lat)
najstarsza rozgrywana grupa70+

Logo, plakat i medale turnieju


Brak...
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×