Drodzy badmintoniści!
Witamy na Oficjalnej Stronie Seniorów Badmintona (dawniej weteranów). Na tej stronie znajdują się aktualności dotyczące turniejów, informacje o zawodnikach, wyniki i relacje oraz galerie zdjęć z turniejów rozegranych, historia Mistrzostw Polski, a także postanowienia i decyzje Rady Seniorów.

Najbliższy turniej:
Hasta La Vista Cup
Data: 21 - 22.10.2017
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Centrum Sportowe Hasta La Vista Wrocław
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

SZUKAM PARTNERA

W odpowiedzi na liczne prośby zawodników uruchamiamy na stronie eBadmionton nową funkcję ułatwiającą znajdowanie partnerów do gier podwójnych. W okienku "najbliższy turniej" znajduje się zakładka "szukam partnera", w której można dodać swoje ogłoszenie lub sprawdzić, kto aktualnie poszukuje partnera lub partnerki.
Uwaga! Aby ogłoszenie ukazało się na stronie, należy kliknąć na link aktywacyjny otrzymany na podany adres e-mail.

CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA NA DEBLE STULETNIE

W dniu 23 listopada 2013r. zostanie rozegrany w Częstochowie XIII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100 Lat”. Mogą wziąć w nim udział pary deblowe i mikstowe, w których suma wieku uczestników wynosi co najmniej 100 lat. Szczegółowy komunikat organizacyjny dostępny jest tutaj .
fot. BadmintonNews.pl

NAJWYŻSZA OCENA DLA BAYJONN CUP

W internetowym głosowaniu na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013 zwyciężył Bayjonn Cup Sopot otrzymując 239 głosów. Drugie miejsce zajął XIV Yonex Open Forever Young Suchedniów - 208 głosów, a na trzecim miejscu uplasował się XI Podlaski Turniej Seniorów BRITOP Games Białystok - 77 głosów. Podczas wieczorku integracyjnego na turnieju w Zgierzu organizator najlepszego turnieju Andrzej Grzechnik otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Radę Seniorów. Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć tutaj.
fot. Piotr Łuszkiewicz

PIERWSZY TURNIEJ W ZGIERZU

Przypominamy wszystkim zawodnikom zainteresowanym udziałem w turnieju Care Cup 2013, że zgłoszenia do gier pojedynczych i podwójnych są przyjmowane tylko do środy (25.09.2013) do godz. 20.00. Losowanie odbędzie się w czwartek o godz. 20.30. Zgłoszenia należy wysyłać do sędziego głównego Dariusza Kołodzieja na adres e-mail: [email protected] Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju .
fot. carecup.pl

ZMIANY NA STRONIE EBADMINTON

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2013/2014 wprowadzone zostały nowe rozwiązania na stronie eBadminton.com.pl. Obecnie sędzia lub organizator turnieju będzie mógł samodzielnie wstawić listę zgłoszonych, losowanie, kolejność gier oraz wyniki turnieju. Informacja o zamieszczeniu danego pliku zostanie wyświetlona w aktualnościach w okienku „Najbliższy turniej”. Mamy nadzieję, że powyższe zmiany pozwolą na szybszy dostęp do informacji oraz ułatwią zaplanowanie przyjazdu i pobytu na turnieju.

YONEX SPONSOREM SENIORÓW

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z inicjatywy Rady Seniorów firma Yonex została sponsorem strategicznym seniorów badmintona. W ramach współpracy Yonex dofinansuje zakup strojów dla reprezentacji Polski, utrzymanie witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz inne wydatki związane z działalnością seniorów.

DOROTA Z BRĄZOWYM MEDALEM

W rozgrywanych w Ankarze Mistrzostwach Świata Seniorów Dorota Grzejdak (fot.) wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej w grupie 45+. W walce o finał nasza zawodniczka przegrała z Angielką Betty Blair 6:21 22:24. Bardzo bliski zdobycia medalu był też Paweł Gasz (70+), który jednak nie zdołał wykorzystać w drugim secie trzech lotek meczowych i uległ w ćwierćfinale rozstawionemu z numerem 1 Niemcowi Hansowi Schumacherowi 21:13 21:23 18:21. Szczegółowe wyniki mistrzostw można zobaczyć na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Krystyna Cielecka

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2013/2014. Podstawową zmianą jest udoskonalony system punktacji zaproponowany i zaakceptowany przez zawodników w głosowaniu przeprowadzonym podczas mistrzostw Polski seniorów w Solcu Kujawskim. Obecnie zawodnik grający w niższej kategorii wiekowej otrzyma na liście klasyfikacyjnej punkty w tej grupie, w której grał oraz dodatkowo w grupie, którą wskazuje jego rok urodzenia.

DO ANKARY W KOSZULKACH YONEXA

Trzy firmy badmintonowe Kumpoo, Victor i Yonex złożyły oferty na koszulki dla reprezentacji Polski wyjeżdżającej na Mistrzostwa Świata Seniorów. Spośród przedstawionych ofert zawodnicy wybrali model nr 1260 firmy Yonex (fot.). Koszulki zostaną sfinansowane w całości z funduszu rady seniorów. Jednocześnie informujemy, że wszystkie powyższe firmy zaoferowały sprzęt sportowy dla zawodników reprezentacji w bardzo korzystnych cenach:
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy;
Yonex - 40% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.
fot. Yonex.com.pl

REPREZENTACJA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W ANKARZE

Przedstawiamy ostateczną listę zgłoszonych do mistrzostw świata seniorów. Niezbyt liczna reprezentacja Polski składa się z dziesięciu osób, wśród których znajdują się medaliści wcześniejszych mistrzostw - najbardziej utytułowana zawodniczka Dorota Grzejdak oraz Paweł Gasz i Kazimierz Prędki (fot.). Życzymy naszym zawodnikom zdobycia kolejnych medali.Zobacz listę zgłoszonych.
Aktualne wyniki mistrzostw można śledzić na bieżąco na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Andrzej Kaftański

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×