Drodzy badmintoniści!
Witamy na Oficjalnej Stronie Seniorów Badmintona (dawniej weteranów). Na tej stronie znajdują się aktualności dotyczące turniejów, informacje o zawodnikach, wyniki i relacje oraz galerie zdjęć z turniejów rozegranych, historia Mistrzostw Polski, a także postanowienia i decyzje Rady Seniorów.

Najbliższy turniej:
Hasta La Vista Cup
Data: 19 - 20.10.2019
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Centrum Sportowe Hasta La Vista Wrocław
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

STULATKI ZAGRAJĄ W CZĘSTOCHOWIE

Już po raz siedemnasty Częstochowa będzie gościć pary deblowe i mikstowe, w których suma wieku zawodników wynosi co najmniej 100 lat. Turniej zostanie rozegrany w dniu 25.11.2017 na sali gimnastycznej Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. Komunikat organizacyjny turnieju dostępny jest tutaj.
fot. Tomasz Jackowski

TURNIEJ W OLSZTYNIE ODWOŁANY

W związku z brakiem odpowiedniej hali turniej seniorów w Olsztynie został odwołany. Najbliższy kolejny turniej zostanie rozegrany w Zielonce w dniach 18-19.11.2017.

TURNIEJ SENIORÓW W BIAŁYMSTOKU

XV Podlaski Turniej Seniorów Yonex Games przeszedł do historii. Udział wzięło 93 zawodników i zawodniczek z Polski i Rosji. Organizatorzy postarali się o rekordową ilość fantów, które zostały przyznane zwycięzcom konkursu na wieczorku integracyjnym. Organizatorzy dziękują zawodnikom i wszystkim sponsorom za kolejną długo i niezapomnianą imprezę.
Zapraszamy za rok. Andrzej Kaftański

POLACY ZACZYNAJĄ WALKĘ O MEDALE

W poniedziałek w indyjskiej miejscowości Koczin rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Seniorów. O medale będzie walczyć 663 zawodników w tym 5-osobowa reprezentacja Polski. Już w drugim pojedynku mistrzostw wystąpi nasza para deblowa Paweł Gasz / Andrzej Kowalski. Przeciwnikami Polaków będą Anglicy David Brinsden i Adrian Perera. Nieco później w grze singlowej zobaczymy Dorotę Grzejdak. Nasza utytułowana zawodniczka, rozstawiona z numerem 2, zmierzy się ze szwedzką badmintonistką Anne-Marie Wellendorph. Zdjęcia oraz relacja z mistrzostw będą dostępne na facebooku Badminton Seniors Poland. Losowanie można zobaczyć tutaj

PIĘCIOOSOBOWA REPREZENTACJA POLSKI

W tym roku Mistrzostwa Świata Seniorów zostaną rozegrane w Indiach w miejscowości Koczin. Oficjalnie zgłoszona reprezentacja Polski liczy pięć osób z Dorotą Grzejdak i Pawłem Gaszem na czele. Pełny skład naszej kadry można zobaczyć tutaj.

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW ŚWIATA

Informujemy wszystkich zawodników zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Świata Seniorów do Indii, że zgłoszenia do gry należy wysyłać do Marka Rosy do dnia 17.07.2017 na adres: [email protected] W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rodzaje gier, partnerów do gier podwójnych oraz koniecznie pełną datę urodzenia. Wpisowe w wysokości 120 USD za jedną grę oraz 150 USD od osoby za dwie lub trzy gry trzeba wpłacić do dnia 24.07.2017. Numer konta zostanie podany w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje o mistrzostwach znajdują się w zaproszeniu organizatora. Wszystkie osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem są proszone o kontakt z Jurkiem Szałapskim email: [email protected], tel. 725 111 303.

38. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów

38. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie za nami… rekordowa ilość zgłoszeń, 228 zawodników i 348 rozegranych pojedynków w temperaturze ponad 30 stopni robi rażenie. Wysoki poziom sportowy zawodów zagwarantowali swoim udziałem najlepsi zawodnicy z całego kraju. Siedem profesjonalnych kortów, wykwalifikowani sędziowie prowadzący (wszyscy z uprawnieniami), elektroniczne tablice wynikowe z nazwiskami grających zawodników na danym korcie, livescoring, kort telewizyjny zapewniły profesjonalną, na najwyższym poziomie organizację zawodów w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Znakomicie spisali się: Marek Krawczyk, jako sędzia główny i Rafał Glinicki, jego zastępca, to właśnie dzięki nim mistrzostwa przebiegały bardzo sprawnie i zakończyły się o czasie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy poczuli, że brali udział w MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW!!! Gratulacje KOLEGOM z 80+ za walkę na kortach oraz organizatorom turnieju w Sianowie, za najlepszy turniej sezonu 2016/17. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów Ośrodkowi Kultury i Sportu w Zielonce, patronom imprezy: Staroście Powiatu Wołomińskiego, Burmistrzowi Miasta Marki, Burmistrzowi Miasta Zielonka, współorganizatorom: VektorMedia z Warszawy, Powiatowi Wołomińskiemu. Wsparli imprezę: Wodociąg Marecki, firmy Novago, Ventus, Fair Play Plus, JS GLOBAL INVEST S.C. – Leszek Dobkowski. Dziękuję moim współpracownikom z klubu, za pomoc przed, w czasie i po... bardzo cenne. Szczególne podziękowania kieruję do Grzegorza Meliona, szefa firmy VectorMedia, przedstawiciela Yonexa i do jego zespołu – chłopaków z Yonexa (na czele z Darkim Szymkiewiczem) za pomoc przy współorganizacji 38. Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie. Myślę Grzegorz, że zrobiliśmy” kawał dobrej roboty” i postawiona poprzeczka tylko wzmocni nasz seniorski badminton.
Marek Rosa - WWL Badminton Club Marki

ZMIANY W LOSOWANIU MISTRZOSTW POLSKI

Koleżanki i Koledzy,
Z powodów nie leżących po stronie organizatora, nie wpłynęło zgłoszenie jednego z rozstawianych zawodników w kategorii MS 35+ i konieczne było ponowne przeprowadzenie losowania kategorii MS 35+. Niewielkie zmiany dotyczą też dwóch innych kategorii męskich (MS50+ i MD50+), dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie swoich meczów i godzin ich rozegrania.
Aktualnie zamieszczone losowanie jest ostateczne i Mistrzostwa Polski Seniorów 2017 rozstaną rozegrane według przedstawionego harmonogramu.
Rada Seniorów

38. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – ZIELONKA

226 zgłoszeń do 38 Mistrzostw Polski Seniorów w Zielonce!!! Już wiemy, że rozpoczynamy grać w piątek od 16, uroczyste otwarcie mistrzostw, zgodnie z komunikatem 10.06 o godz. 9:00. Przypominam o terminach zapisów na wieczorek integracyjny i posiłki podczas mistrzostw tj. do 06.06. do godz. 20:00 ([email protected]). Wieczorek odbędzie się w hotelu „U Pietrzaków” – koszt 50 zł, natomiast posiłki wydawane będą w barku przy hali – obiad 18 zł, kolacja 12 zł.

Marek Rosa

PIĄTEK PIERWSZYM DNIEM MISTRZOSTW

W związku z rekordową frekwencją przekraczającą 220 zgłoszeń Mistrzostwa Polski Seniorów w Zielonce rozpoczną się w piątek 09.06.2017 o godz. 16.00. Losowanie oraz plan gier zostaną udostępnione najpóźniej w poniedziałek do godz. 22.00.
fot. Krystyna Cielecka

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×