Drodzy badmintoniści!
Witamy na Oficjalnej Stronie Seniorów Badmintona (dawniej weteranów). Na tej stronie znajdują się aktualności dotyczące turniejów, informacje o zawodnikach, wyniki i relacje oraz galerie zdjęć z turniejów rozegranych, historia Mistrzostw Polski, a także postanowienia i decyzje Rady Seniorów.

Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

NUMER BWF KONIECZNY DO UDZIAŁU W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Informujemy wszystkich zawodników, że w tym roku zgłoszenia do Mistrzostw Świata Seniorów przyjmowane są za pomocą systemu online. Każdy zawodnik musi posiadać numer BWF, który można sprawdzić na stronie tournamentsoftware.com wybierając zakładkę „badminton”, a następnie „players” oraz wpisując nazwisko bez polskich znaków w okienku wyszukiwania. Jeśli system znajdzie zawodnika, to wyświetli się on z numerem, najczęściej 5-cyfrowym, starsze numery są 4-cyfrowe (nie mylić z numerem ewidencyjnym PZBad). Jeśli zawodnika nie ma w systemie, to trzeba uzupełnić formularz o nadanie numeru i wysłać do BWF. Na przyznanie czeka się różnie – od kilku dni do miesiąca. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, którzy nie posiadają numeru BWF o pilny kontakt z p. Adamem Bieleniewiczem z PZBad w celu wypełnienia i wysłania stosownego formularza. Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia do mistrzostw przyjmowane są do dnia 15.07.2013.
fot. bwfbadminton.org

ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZY TURNIEJ

Zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w ankiecie na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013. Przy ocenianiu turniejów prosimy wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

1.Dotrzymanie warunków organizacji wynikające z Regulaminu (termin ukazania się komunikatu, szczegółowe informacje o turnieju i możliwościach zakwaterowania, utrzymanie zgłoszonego terminu zawodów, udostępnienie przed turniejem listy zgłoszonych i losowania)
2.Warunki obiektu sportowego (ilość boisk, rodzaj nawierzchni, jakość oświetlenia, zasłonięcie okien, stan szatni i pomieszczeń socjalnych)
3.Przygotowanie obiektu do zawodów (oznakowanie boisk, tablica wyników z losowaniem i pełną kolejnością gier, miejsca dla zawodników, serwis badmintonowy, bufet/pokój z kawą i herbatą, możliwość zamówienia posiłków)
4.Przebieg zawodów (poprawność losowania, sprawność otwarcia zawodów, wykorzystanie boisk przez sędziego głównego, utrzymanie czystości na kortach, ceremonia rozdania nagród)
5.Wieczorek integracyjny (cena, warunki sali i jej przygotowanie, jakość wyżywienia i muzyki, lokalizacja miejsca wieczorku w stosunku do noclegów i hali sportowej)
Uwaga! Głosowanie zakończy się w dniu 22.09.2013 o godz. 22.00.
Przejdź do strony głosowania

ROZLICZENIE I LIKWIDACJA FUNDUSZU RADY

W poniższym zestawieniu przedstawiamy rozliczenie funduszu Rady Seniorów w sezonie 2012/2013. Wpływy ze składek na turniejach:
Białystok - nie zbierano
Warszawa 370 zł
Solec Kujawski 335 zł
Sopot 355 zł
Szczecin 45 zł
Suchedniów 316 zł
Piotrków Trybunalski 275 zł
Katowice 0 zł
Olsztyn k/Częstochowy 145 zł
Warszawa 285 zł
Gdańsk 40 zł
Łącznie zebrano 2166 zł

Wydatki:
Domena oraz utrzymanie na serwerze strony eBadminton.com.pl 350 zł
Nagroda dla Krysi Cieleckiej 200 zł
Pozostała kwota w wysokości 1616 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie strojów dla reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Ankarze. Prosimy zatem wszystkich zawodników o podanie, przy zgłoszeniach do mistrzostw, rozmiarów koszulek.

Jednocześnie informujemy, że w związku z małym zainteresowaniem wpłatami Rada Seniorów podjęła decyzję o likwidacji funduszu od sezonu 2013/2014.

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW ŚWIATA SENIORÓW

Informujemy wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Świata Seniorów do Ankary, że zgłoszenia należy wysyłać do Marka Rosy na adres: [email protected] do dnia 15.07.2013. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rodzaje gier, partnerów do gier podwójnych oraz koniecznie pełną datę urodzenia. Wpisowe w wysokości 120 USD za jedną grę oraz 150 USD za dwie lub trzy gry trzeba wpłacić do dnia 25.07.2013. Numer konta zostanie podany w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje o mistrzostwach znajdują się w zaproszeniu organizatora.
fot. Andrzej Kaftański MES Sofia 2012

34. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW PRZECHODZĄ DO HISTORII

Mistrzostwa Polski Seniorów w Solcu Kujawskim zgromadziły rekordową liczbę 169 zawodników z całej Polski. W ciągu dwóch dni trwania mistrzostw rozegrano 290 pojedynków po czym wręczono 149 medali i dyplomów. Zmagania turniejowe zostały uwiecznione w obszernych galeriach zdjęć, których autorami są Krysia Cielecka oraz Krzysiek Grabek. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych wyników mistrzostw oraz aktualnej klasyfikacji medalowej. Dostępne są też najnowsze listy klasyfikacyjne po sezonie 2012/2013.
fot. Krystyna Cielecka

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW POLSKI

Już za kilka dni zostaną rozegrane w Solcu Kujawskim 34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Przypominamy, że zgłoszenia do wszystkich gier są przyjmowane tylko w formie pisemnej na adres sędziego głównego [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2013r. do godziny 20.00. Szczegółowe informacje o mistrzostwach podane są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie organizatora mps.soleckalotka.neth.pl. Sprawdź ostateczną listę zgłoszonych 07.06.2013 godz.14.00 oraz wyniki mistrzostw.
fot. mps.soleckalotka.neth.pl

MEMORIAŁ TADEUSZA ENGLANDERA

W dniach 01-02.06.2013r. zostanie rozegrany w Gdańsku XVII Memoriał Tadeusza Englandera. Będzie to ostatni w tym sezonie klasyfikowany turniej seniorów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Solcu Kujawskim. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do dnia 29.05.2013 pod adresem [email protected] Zachęcamy do przeczytania krótkich wspomnień o Tadeuszu Englanderze (fot.), który był jednym z pierwszych szkoleniowców i działaczy badmintona w Polsce. Przejdź do artykułu. Zobacz aktualną listę zgłoszonych, wyniki turnieju oraz galerię zdjęć Krysi Cieleckiej.
fot. Archiwum Krzysztofa Englandera

REJESTRACJA PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

Przypominamy wszystkim zawodnikom, że warunkiem udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów jest posiadanie aktualnego wpisu w ewidencji PZBad. Wniosek rejestracyjny można wypełnić na stronie internetowej Związku w zakładce Rejestracja zawodników „on-line”. Roczna opłata rejestracyjna wynosi 10 zł i musi wpłynąć na konto PZBad do dnia 05.06.2013r. ( Bank Zachodni WBK S.A. nr konta: 46 1090 1014 0000 0001 0795 0017). Regulamin rejestracji zawodników dostępny jest tutaj. Szczególowe informacje o mistrzostwach podane są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie organizatora mps.soleckalotka.neth.pl.
fot. mps.soleckalotka.neth.pl

Grand Prix Victora

Drugi w tym sezonie turniej Victora zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 11-12.05.2013. Zgłoszenia do turnieju przyjmuje sędzia główny Raszyd Jabłoński do dnia 09.05.2013. Adres mailowy zgłoszeń: [email protected] Tradycyjnie dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano upominki Victora. Zapraszamy do obejrzenia wyników oraz galerii zdjęć Krysi Cieleckiej.
fot. Krystyna Cielecka

PROPOZYCJA ZMIANY PUNKTACJI

Koleżanki i Koledzy,
Rada Seniorów rozważa propozycję zmian w zasadach przyznawania punktów za grę w innej niż właściwa dla danego zawodnika kategorii wiekowej. Nowe zasady zaliczałyby punkty zdobyte w niższej kategorii DODATKOWO do kategorii właściwej. A więc np. 72 latek wygrywający kategorię 60+ miałby zaliczone punkty w 60+ i w 70+. Analogicznie wyglądałaby sprawa liczenia punktów w grach podwójnych. Każdy z graczy zdobywałby punkty tak w kategorii właściwej dla jego wieku jak również w tej kategorii, w której występował. Czyli np. jeżeli miksta tworzą zawodnik 40+, zawodniczka 35+ i wygrywają kategorię 30+ to ich punkty są zapisywane: obojgu w 30+, dodatkowo zawodniczce w 35+ oraz zawodnikowi w 40+. W takiej sytuacji zawodnik ten grając np. na kolejnym turnieju z zawodniczką 40+ "korzysta" z punktów wywalczonych w kategorii 30+, jako że ich zdobycie było teoretycznie trudniejsze.
Obecny system punktacji poturniejowej, będący podstawą sporządzania listy klasyfikacyjnej seniorów nie jest doskonały i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Szczególnie jest krytykowany przez zawodników grających w niezbyt licznych kategoriach wiekowych, w których nierzadko zdarzają się sytuacje, że osoby w nich występujące muszą grać jedną a czasem nawet i o dwie kategorie niżej. Druga grupa zawodników wskazujących na niewłaściwe oddawanie przez klasyfikację rzeczywistego układu sił to zawodnicy, którzy świadomie decydują się na grę w niższych kategoriach wiekowych, w których zajęcie nawet najwyższych miejsc w żaden sposób nie przenosi się na ich klasyfikację we właściwej im kategorii. Trudno odmówić racji ich argumentom, bo czy np. nie ma słusznych zastrzeżeń zawodnik, przymusowo zesłany do kategorii niższej i wygrywający z młodszymi o 5 czy 10 lat kolegami, że powinno znaleźć to odzwierciedlenie w kategorii jego rocznika? Skoro był w stanie pokonać młodszych kolegów to tym bardziej należy mu się uznanie w postaci punktów jego kategorii. Podobnie z zawodnikami celowo "schodzącymi" niżej. Jeśli decydują się na grę z młodszymi to najczęściej wynika to z chęci pogrania z innymi osobami, ale i (przynajmniej teoretycznie) na odrobinę wyższym poziomie. Więc tu również zdobyte punkty są tymi wywalczonymi w trudniejszej rywalizacji i szkoda jest nie doceniać wysiłku wkładanego w te ambitne próby. Wprowadzenie zmian wydaje się tym bardziej słuszne, że lista klasyfikacyjna jest, oprócz medali Mistrzostw Polski Seniorów, również podstawą do ustalenia składu reprezentacji seniorów na Mistrzostwa Europy lub Świata i brak zawodnika na czołowym miejscu danej kategorii może być decydujący dla pierwszeństwa osoby z listy przed zawodnikiem, który reprezentuje wyższy poziom sportowy a np. nie mógł uczestniczyć w Mistrzostwach Polski i który na przykład znajduje się wysoko w klasyfikacji, ale… niższej kategorii.
Pomysł ten będzie najprawdopodobniej poddany pod głosowanie uczestników Mistrzostw Polski Seniorów 2013 i w zależności od zebranych opinii Rada Seniorów podejmie decyzję o ewentualnej zmianie Regulaminu Seniorów Badmintona, aby dostosować jego brzmienie do nowych zasad i umożliwić rozgrywanie zawodów seniorów, począwszy od sezonu 2013/2014, według nowych reguł.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×