Drodzy badmintoniści!
Witamy na Oficjalnej Stronie Seniorów Badmintona (dawniej weteranów). Na tej stronie znajdują się aktualności dotyczące turniejów, informacje o zawodnikach, wyniki i relacje oraz galerie zdjęć z turniejów rozegranych, historia Mistrzostw Polski, a także postanowienia i decyzje Rady Seniorów.

Najbliższy turniej:
Hasta La Vista Cup
Data: 19 - 20.10.2019
Miejscowość: Wrocław
Organizator: Centrum Sportowe Hasta La Vista Wrocław
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

REFLEKSJE Z TURNIEJU VICTORA

Już w przeddzień turnieju wiadomo było, że zostanie pobity rekord frekwencji w historii Turniejów GRAND PRIX VICTOR'a Seniorów. Ale ostateczna liczba 113 uczestników była niezwykle miłą niespodzianką dla organizatora. I w tak licznym gronie przyszło nam spędzić sobotę na gościnnej hali AON w Warszawie Rembertowie. Gościnnej, ale jak się okazało "pękającej w szwach" od ilości graczy i widzów. Nie wystarczyły trybuny więc co bardziej zaradni powyciągali z kantorka materace i pokotem zalegli wokół kortów. Jak zwykle impreza była rozgrywana na profesjonalnych 5-ciu matach VICTOR'a co mocno poprawia standard gry i jakość kibicowania. Rozegrano ponad 150 pojedynków a ostatni zawodnik opuścił kort o godzinie 0:30 po północy. Jako organizator byłem pełen podziwu obserwując zapał do gry w tak późnej porze przez wielu moich kolegów i koleżanek. Ale tak już mają seniorzy, że lubią niedzielę mieć dla siebie, więc gdy mają taką możliwość to do skutku chcą rozegrać turniej za jednym podejściem. Hala była przygotowana na podjęcie imprezy w niedzielę lecz z wyboru uczestników rozegraliśmy turniej w jeden dzień. Nie sposób opisać rezultatów gry choćby samych finalistów. Turniej składał się bowiem z 34 różnych kategorii gier a wszystkich nagodzonych miejsc było 115…. Zatem zachęcam do przestudiowania pliku z wynikami. Pojawiło się wielu "nowych graczy" - nowych sprzed 30-u z hakiem lat... Miło mi było gościć po tylu właśnie latach Piotra i Iwonę Sobotków, którzy mnie osobiście przenieśli na chwilę w epokę moich czarnych wtedy włosów…I jak zawsze wysoce sobie cenię obecność wielu wytrwałych, jakże aktywnych seniorów badmintona, bez których takie nasze badmintonowe spotkania trudno sobie wyobrazić. Turniej ten uświadomił mi jak bardzo ewoluuje świat seniorów badmintona. Jest nas z pewnością rok w rok coraz więcej. Zobaczyłem wiele nowych nazwisk i twarzy, które na pewno nie wzięły się z księżyca. Po prostu gdzieś w Polsce zaczynali przygodę z badmintonem, potem wiele lat grali w swoich regionach a dziś zaszczycili mnie, jako organizatora swoją obecnością. A i grą na najwyższym poziomie. Nie umknęło mi uwagi zjawisko sztafety pokoleniowej. Tata Maleszewski z Rucianego wydelegował tym razem swego syna Fabiana, który odpadł od kierownicy TIR’a by stoczyć to w Warszawie kilka świetnych pojedynków dochodząc do półfinału efektownymi „rzutami na matę” i nieprawdopodobną walecznością. Panowie z brzuszkami (Oskar Jass, Marek Krajewski i wielu innych) jakby zapomnieli tego wieczoru o „przeciwwadze”, jaka im na co dzień towarzyszy i zaprezentowali wiele skutecznych akcji na korcie. I wielu z nas z pewnością tego dnia zapomniało o peselu. Wymieniliśmy setki uścisków dłoni i chyba wszyscy dobrze się bawiliśmy gdyż wszędzie widać było ożywione twarze. Kiedy szedłem spać o drugiej nad ranem, niemal padałem z nóg, ale miałem pewność, że warto było zorganizować tę imprezę choćby dla tych wszystkich uśmiechniętych osób z „mojego od 38 lat” świata badmintona.
Jacek Szafrański
fot. Krystyna Cielecka

SZUKAM PARTNERA

W odpowiedzi na liczne prośby zawodników uruchamiamy na stronie eBadmionton nową funkcję ułatwiającą znajdowanie partnerów do gier podwójnych. W okienku "najbliższy turniej" znajduje się zakładka "szukam partnera", w której można dodać swoje ogłoszenie lub sprawdzić, kto aktualnie poszukuje partnera lub partnerki.
Uwaga! Aby ogłoszenie ukazało się na stronie, należy kliknąć na link aktywacyjny otrzymany na podany adres e-mail.

CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA NA DEBLE STULETNIE

W dniu 23 listopada 2013r. zostanie rozegrany w Częstochowie XIII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100 Lat”. Mogą wziąć w nim udział pary deblowe i mikstowe, w których suma wieku uczestników wynosi co najmniej 100 lat. Szczegółowy komunikat organizacyjny dostępny jest tutaj .
fot. BadmintonNews.pl

NAJWYŻSZA OCENA DLA BAYJONN CUP

W internetowym głosowaniu na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013 zwyciężył Bayjonn Cup Sopot otrzymując 239 głosów. Drugie miejsce zajął XIV Yonex Open Forever Young Suchedniów - 208 głosów, a na trzecim miejscu uplasował się XI Podlaski Turniej Seniorów BRITOP Games Białystok - 77 głosów. Podczas wieczorku integracyjnego na turnieju w Zgierzu organizator najlepszego turnieju Andrzej Grzechnik otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Radę Seniorów. Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć tutaj.
fot. Piotr Łuszkiewicz

PIERWSZY TURNIEJ W ZGIERZU

Przypominamy wszystkim zawodnikom zainteresowanym udziałem w turnieju Care Cup 2013, że zgłoszenia do gier pojedynczych i podwójnych są przyjmowane tylko do środy (25.09.2013) do godz. 20.00. Losowanie odbędzie się w czwartek o godz. 20.30. Zgłoszenia należy wysyłać do sędziego głównego Dariusza Kołodzieja na adres e-mail: [email protected] Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju .
fot. carecup.pl

ZMIANY NA STRONIE EBADMINTON

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2013/2014 wprowadzone zostały nowe rozwiązania na stronie eBadminton.com.pl. Obecnie sędzia lub organizator turnieju będzie mógł samodzielnie wstawić listę zgłoszonych, losowanie, kolejność gier oraz wyniki turnieju. Informacja o zamieszczeniu danego pliku zostanie wyświetlona w aktualnościach w okienku „Najbliższy turniej”. Mamy nadzieję, że powyższe zmiany pozwolą na szybszy dostęp do informacji oraz ułatwią zaplanowanie przyjazdu i pobytu na turnieju.

YONEX SPONSOREM SENIORÓW

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z inicjatywy Rady Seniorów firma Yonex została sponsorem strategicznym seniorów badmintona. W ramach współpracy Yonex dofinansuje zakup strojów dla reprezentacji Polski, utrzymanie witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz inne wydatki związane z działalnością seniorów.

DOROTA Z BRĄZOWYM MEDALEM

W rozgrywanych w Ankarze Mistrzostwach Świata Seniorów Dorota Grzejdak (fot.) wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej w grupie 45+. W walce o finał nasza zawodniczka przegrała z Angielką Betty Blair 6:21 22:24. Bardzo bliski zdobycia medalu był też Paweł Gasz (70+), który jednak nie zdołał wykorzystać w drugim secie trzech lotek meczowych i uległ w ćwierćfinale rozstawionemu z numerem 1 Niemcowi Hansowi Schumacherowi 21:13 21:23 18:21. Szczegółowe wyniki mistrzostw można zobaczyć na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Krystyna Cielecka

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2013/2014. Podstawową zmianą jest udoskonalony system punktacji zaproponowany i zaakceptowany przez zawodników w głosowaniu przeprowadzonym podczas mistrzostw Polski seniorów w Solcu Kujawskim. Obecnie zawodnik grający w niższej kategorii wiekowej otrzyma na liście klasyfikacyjnej punkty w tej grupie, w której grał oraz dodatkowo w grupie, którą wskazuje jego rok urodzenia.

DO ANKARY W KOSZULKACH YONEXA

Trzy firmy badmintonowe Kumpoo, Victor i Yonex złożyły oferty na koszulki dla reprezentacji Polski wyjeżdżającej na Mistrzostwa Świata Seniorów. Spośród przedstawionych ofert zawodnicy wybrali model nr 1260 firmy Yonex (fot.). Koszulki zostaną sfinansowane w całości z funduszu rady seniorów. Jednocześnie informujemy, że wszystkie powyższe firmy zaoferowały sprzęt sportowy dla zawodników reprezentacji w bardzo korzystnych cenach:
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy;
Yonex - 40% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.
fot. Yonex.com.pl

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×