Drodzy badmintoniści!
Witamy na Oficjalnej Stronie Seniorów Badmintona (dawniej weteranów). Na tej stronie znajdują się aktualności dotyczące turniejów, informacje o zawodnikach, wyniki i relacje oraz galerie zdjęć z turniejów rozegranych, historia Mistrzostw Polski, a także postanowienia i decyzje Rady Seniorów.

Data: 16 - 17.02.2019
Miejscowość: Szczecin
Organizator: Agencja Reklamowa "Bono"
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

NAJWYŻSZA OCENA DLA BAYJONN CUP

W internetowym głosowaniu na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013 zwyciężył Bayjonn Cup Sopot otrzymując 239 głosów. Drugie miejsce zajął XIV Yonex Open Forever Young Suchedniów - 208 głosów, a na trzecim miejscu uplasował się XI Podlaski Turniej Seniorów BRITOP Games Białystok - 77 głosów. Podczas wieczorku integracyjnego na turnieju w Zgierzu organizator najlepszego turnieju Andrzej Grzechnik otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Radę Seniorów. Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć tutaj.
fot. Piotr Łuszkiewicz

PIERWSZY TURNIEJ W ZGIERZU

Przypominamy wszystkim zawodnikom zainteresowanym udziałem w turnieju Care Cup 2013, że zgłoszenia do gier pojedynczych i podwójnych są przyjmowane tylko do środy (25.09.2013) do godz. 20.00. Losowanie odbędzie się w czwartek o godz. 20.30. Zgłoszenia należy wysyłać do sędziego głównego Dariusza Kołodzieja na adres e-mail: [email protected] Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju .
fot. carecup.pl

ZMIANY NA STRONIE EBADMINTON

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2013/2014 wprowadzone zostały nowe rozwiązania na stronie eBadminton.com.pl. Obecnie sędzia lub organizator turnieju będzie mógł samodzielnie wstawić listę zgłoszonych, losowanie, kolejność gier oraz wyniki turnieju. Informacja o zamieszczeniu danego pliku zostanie wyświetlona w aktualnościach w okienku „Najbliższy turniej”. Mamy nadzieję, że powyższe zmiany pozwolą na szybszy dostęp do informacji oraz ułatwią zaplanowanie przyjazdu i pobytu na turnieju.

YONEX SPONSOREM SENIORÓW

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z inicjatywy Rady Seniorów firma Yonex została sponsorem strategicznym seniorów badmintona. W ramach współpracy Yonex dofinansuje zakup strojów dla reprezentacji Polski, utrzymanie witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz inne wydatki związane z działalnością seniorów.

DOROTA Z BRĄZOWYM MEDALEM

W rozgrywanych w Ankarze Mistrzostwach Świata Seniorów Dorota Grzejdak (fot.) wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej w grupie 45+. W walce o finał nasza zawodniczka przegrała z Angielką Betty Blair 6:21 22:24. Bardzo bliski zdobycia medalu był też Paweł Gasz (70+), który jednak nie zdołał wykorzystać w drugim secie trzech lotek meczowych i uległ w ćwierćfinale rozstawionemu z numerem 1 Niemcowi Hansowi Schumacherowi 21:13 21:23 18:21. Szczegółowe wyniki mistrzostw można zobaczyć na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Krystyna Cielecka

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2013/2014. Podstawową zmianą jest udoskonalony system punktacji zaproponowany i zaakceptowany przez zawodników w głosowaniu przeprowadzonym podczas mistrzostw Polski seniorów w Solcu Kujawskim. Obecnie zawodnik grający w niższej kategorii wiekowej otrzyma na liście klasyfikacyjnej punkty w tej grupie, w której grał oraz dodatkowo w grupie, którą wskazuje jego rok urodzenia.

DO ANKARY W KOSZULKACH YONEXA

Trzy firmy badmintonowe Kumpoo, Victor i Yonex złożyły oferty na koszulki dla reprezentacji Polski wyjeżdżającej na Mistrzostwa Świata Seniorów. Spośród przedstawionych ofert zawodnicy wybrali model nr 1260 firmy Yonex (fot.). Koszulki zostaną sfinansowane w całości z funduszu rady seniorów. Jednocześnie informujemy, że wszystkie powyższe firmy zaoferowały sprzęt sportowy dla zawodników reprezentacji w bardzo korzystnych cenach:
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy;
Yonex - 40% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.
fot. Yonex.com.pl

REPREZENTACJA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W ANKARZE

Przedstawiamy ostateczną listę zgłoszonych do mistrzostw świata seniorów. Niezbyt liczna reprezentacja Polski składa się z dziesięciu osób, wśród których znajdują się medaliści wcześniejszych mistrzostw - najbardziej utytułowana zawodniczka Dorota Grzejdak oraz Paweł Gasz i Kazimierz Prędki (fot.). Życzymy naszym zawodnikom zdobycia kolejnych medali.Zobacz listę zgłoszonych.
Aktualne wyniki mistrzostw można śledzić na bieżąco na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Andrzej Kaftański

NUMER BWF KONIECZNY DO UDZIAŁU W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Informujemy wszystkich zawodników, że w tym roku zgłoszenia do Mistrzostw Świata Seniorów przyjmowane są za pomocą systemu online. Każdy zawodnik musi posiadać numer BWF, który można sprawdzić na stronie tournamentsoftware.com wybierając zakładkę „badminton”, a następnie „players” oraz wpisując nazwisko bez polskich znaków w okienku wyszukiwania. Jeśli system znajdzie zawodnika, to wyświetli się on z numerem, najczęściej 5-cyfrowym, starsze numery są 4-cyfrowe (nie mylić z numerem ewidencyjnym PZBad). Jeśli zawodnika nie ma w systemie, to trzeba uzupełnić formularz o nadanie numeru i wysłać do BWF. Na przyznanie czeka się różnie – od kilku dni do miesiąca. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, którzy nie posiadają numeru BWF o pilny kontakt z p. Adamem Bieleniewiczem z PZBad w celu wypełnienia i wysłania stosownego formularza. Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia do mistrzostw przyjmowane są do dnia 15.07.2013.
fot. bwfbadminton.org

ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZY TURNIEJ

Zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w ankiecie na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013. Przy ocenianiu turniejów prosimy wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

1.Dotrzymanie warunków organizacji wynikające z Regulaminu (termin ukazania się komunikatu, szczegółowe informacje o turnieju i możliwościach zakwaterowania, utrzymanie zgłoszonego terminu zawodów, udostępnienie przed turniejem listy zgłoszonych i losowania)
2.Warunki obiektu sportowego (ilość boisk, rodzaj nawierzchni, jakość oświetlenia, zasłonięcie okien, stan szatni i pomieszczeń socjalnych)
3.Przygotowanie obiektu do zawodów (oznakowanie boisk, tablica wyników z losowaniem i pełną kolejnością gier, miejsca dla zawodników, serwis badmintonowy, bufet/pokój z kawą i herbatą, możliwość zamówienia posiłków)
4.Przebieg zawodów (poprawność losowania, sprawność otwarcia zawodów, wykorzystanie boisk przez sędziego głównego, utrzymanie czystości na kortach, ceremonia rozdania nagród)
5.Wieczorek integracyjny (cena, warunki sali i jej przygotowanie, jakość wyżywienia i muzyki, lokalizacja miejsca wieczorku w stosunku do noclegów i hali sportowej)
Uwaga! Głosowanie zakończy się w dniu 22.09.2013 o godz. 22.00.
Przejdź do strony głosowania

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×